1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Atom String Quartet w cyklu koncertów "dla WAS graMY"

Atom String Quartet w cyklu koncertów "dla WAS graMY"

Atom String Quartet w cyklu koncertów "dla WAS graMY" (fot. materiały prasowe)
Kolejnymi artystami którzy zagrają w ramach cyklu koncertów „dla WAS graMY” będzie jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, Atom String Quartet.

Powstały w 2010 roku w Warszawie Atom String Quartet należy do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Tworzą go skrzypkowie: Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski. Oprócz jazzu inspirują się polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. Zespół ma na koncie pięć autorskich płyt, w tym dwie nagrodzone Fryderykami oraz koncertuje po całym świecie. Kwartet współpracuje z wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny muzycznej, takimi jak Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Leszek Możdżer, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Kayah, Aga Zaryan, Adam Sztaba i inni.

W programie koncertu Atom String Quartet znajdą się zarówno muzyka Krzysztofa Pendereckiego i Zbigniewa Seiferta z ostatnich płyt zespołu zaaranżowana na improwizujący kwartet smyczkowy, jak i kompozycje samych muzyków zespołu, także te najnowsze.

Koncerty i spotkania z fanami to istotny element życia i pracy każdego artysty. Pandemia spowodowała, że nie mogą być one organizowane w tradycyjnej formie, dlatego powstała akcja „dla WAS graMY”, odpowiedź polskich artystów na potrzebę bycia razem i koncertowania z udziałem publiczności.

Koncert live stream Atom String Quartet odbędzie się w sobotę 27 czerwca o godz. 21:00. Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż do 26 czerwca) lub 25 zł (w dniu koncertu, 27 czerwca) nabyć można za pośrednictwem strony dlawasgramy.pl

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze