1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wdechy 2011 - trwa plebiscyt publiczności

Wdechy 2011 - trwa plebiscyt publiczności

10 lutego finał 8.edycji "Wdech" - kulturalnych nagród dziennikarzy i czytelników "Gazety Co Jest Grane".

Dziennikarze gazety nominują i wybierają zwycięzców w trzech kategoriach: Człowiek, Miejsce i Wydarzenie Roku.

Nominacje w kategorii Człowiek Roku: Barbara i Zuzanna Wrońskie (za "poezję w muzyce i muzykę w poezji"), Bohdan Butenko (za "ciepło, prostotę, absurdalny humor od kilku dziesiątek lat"),  Iza Rutkowska (za " niestrudzone promowanie utalentowanych projektantów"), Krzysztof Pastor (za "ożywienie tańca w Warszawie"), Robert Więckiewicz (za "bardzo konsekwentną drogę aktorską").

Nominacje w kategorii Miejsce Roku: Teatr IMKA ( za "odważny teatr, który szuka wyzwań i nieoczywistych tematów"), Plac Zabaw (za "niezobowiązująca atmosferę popasu na trawie w tak pięknych warszawskich okolicznościach"), Soho Factory ( za "pomysł na industrialne miejsce, które sprawdza się doskonale i przyciąga tłumy"), Cud nad Wisłą ( za "koncerty, tańce z widokiem na Pragę i świetne wina"), Kino KC (za "pomysł, zapał i ambitny repertuar").

Nominacje w kategorii Wydarzenie Roku: Miasta Równoległe ( dla twórców NowegoTeatru za "ogromna pracę riserczerską, precyzję reżyserii i świetne wykonanie"), Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs (za "uwrażliwianie i otwieranie oczu na najdotkliwsze problemy świata"), Free Form Festival ( za "równowagę muzyczną między gwiazdami przyciągającymi szeroką publiczność i niszowymi artystami"), Strzępka i Demirski w Warszawie( za "energię, luz, świeże powietrze i błyskotliwe puenty"), UFO na pl. Na Rozdrożu (za "nową miejską legendę" stworzoną przez francuski kolektyw EXYZT).

Czytelnicy wybierają natomiast laureatów "Wdech Publiczności 2011"! Plebiscyt potrwa do 7 lutego 2012 r. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wielkie deski surfingowych z komiksem narysowanym przez Przemka Truścińskiego. Rozdanie nagród 10 lutego podczas gali w Teatrze Studio. źródło: cjg.gazeta.pl

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze