1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Truflarze” – opowieść o ludziach, którzy znaleźli przepis na szczęście

„Truflarze” – opowieść o ludziach, którzy znaleźli przepis na szczęście

Czarujący dokument „Truflarze” to niezwykła opowieść o ludziach, którzy znaleźć swój przepis na szczęście. W kinach od 19 listopada. (Fot. materiały prasowe)
Czarujący dokument „Truflarze” to niezwykła opowieść o ludziach, którzy znaleźć swój przepis na szczęście. W kinach od 19 listopada. (Fot. materiały prasowe)
„Truflarze” to pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy w lasach włoskiego Piemontu znaleźli swój przepis na szczęście. Od lat zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego.

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera „Tamtych dni, tamtych nocy”, dokument zachwycił widzów i krytyków na całym świecie. Film był również przebojem festiwali Sundance, Cannes, Toronto, a także Nowych Horyzontów i Millennium Docs Against Gravity. Na ekrany polskich kin zawita już 19 listopada. Zobaczcie zwiastun.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze