1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Ella Purnell – kim jest odtwórczyni roli Lucy z serialu „Fallout”?

Ella Purnell – kim jest odtwórczyni roli Lucy z serialu „Fallout”?

Ella Purnell (Fot. Tommaso Boddi/Getty Images)
Ella Purnell (Fot. Tommaso Boddi/Getty Images)
Co łączy Millę Jovovich, Angelinę Jolie, Kristen Kreuk i Alicię Vikander? Każda z nich wcieliła się w postacie znane z gier wideo. Do ich grona dołączyła Ella Purnell, która zagrała bohaterkę serialu stworzonego na podstawie gry – „Fallout”. Co o niej wiemy? Czy to była jej pierwsza bardziej „widoczna” rola? Sprawdźmy to!

Gry, które wciągają, i filmy, które nakręcają

Seriale i filmy na podstawie gier cieszą się popularnością i stanowią świetną rozrywkę – osoby, które znają gamingowy świat, z przyjemnością oglądają aktorów wcielających się w niejednokrotnie trudne, ale i kultowe w świecie gier role, natomiast osoby, które nie miały pojęcia o wirtualnej wersji swojego ulubionego serialu, z radością sięgają po grę, w której decydują o losach bohaterów.

W ten sposób branże gamingowa i filmowa wspierają się, łącząc ze sobą rzesze stale napływających fanów. Nic więc dziwnego, że aktorzy wcielający się w postacie z gier mają dość trudne zadanie – muszą dobrze znać specyfikę postaci w grze, połączyć jej charakter z aktualnym scenariuszem do filmu/serialu i dać coś od siebie, by wykazać swój talent, co brzmi jak przepis na 10-warstwowy tort ze zdobieniami, prawda?

Okazuje się jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych, a najbardziej zdeterminowani i utalentowani aktorzy potrafią to zrobić. Ella Purnell swoją karierę aktorską zaczynała jako dziecko, a na swój sukces pracowała ciężko i wytrwale.

Ella Purnell – role, które zbudowały jej aktorski styl

Urodzona w 1997 r. w Londynie aktorka zaczynała od wystąpień na deskach teatru. Po pewnym czasie mogliśmy ją podziwiać na szklanym ekranie, ale bardziej widoczna stała się po rolach w takich filmach, jak: „Nie opuszczaj mnie”, „Czarownica” czy „Osobliwy dom pani Peregrine”.

Jednak rola w bardzo dobrze przyjętym przez widzów i krytyków serialu „Yellowjackets” stała się jej furtką do kolejnych superprodukcji.

Ella Purnell – „Fallout” i jego następstwa

Serial „Fallout” zdecydowanie stał się hitem na platformie Prime Video, a Ella Purnell okazała się jedną z ulubionych postaci widzów. Nic w tym dziwnego. Aktorka przykładała się do zbudowania swojej roli od podstaw. Na początek zaczęła grać w serię gier, które były pierwowzorem dla serialu, ale – jak sama przyznała – „nie szło jej zbyt dobrze”. Ze względu na goniące terminy postanowiła na nowocześniejszy research – oglądała streamy na YouTube ludzi, którzy z powodzeniem przechodzili kolejne etapy gry.

Dzięki temu mogła zobaczyć, na jakie momenty najbardziej czekają, co ich ekscytuje i w jakim kierunku podążają. Świat gier był dla niej czymś nowym, a dzięki takiej metodzie nauki mogła szybko i efektywnie nadrobić najważniejsze kwestie.

Ale to nie wszystko. By w pełni wcielić się w postać, Ella musiała przejść trening fizyczny, który pozwolił jej na samodzielny udział w wielu scenach kaskaderskich. Oprócz tego zwiększyła swoją wytrzymałość i stała się bardziej wysportowana. Dzięki temu przeistoczyła się w „prawdziwą” Lucy.

Jej poświęcenie, umiejętności, a także sukces, jaki odniósł serial, sprawiły, że na pewno obejrzymy ją w wielu znaczących i spektakularnych produkcjach.

Jeśli jesteście ciekawi innych produkcji opartych na grach wideo, to koniecznie zapoznajcie się z „The Last of Us” – „The Last of Us” najchętniej oglądaną produkcją w historii HBO Max – lub kultowym „Wiedźminem”, którego książkowy pierwowzór Sapkowskiego także doczekał się gamingowej wersji!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze