1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"Era Schaeffera" w Madrycie w ramach Polskiej Prezydencji

"Era Schaeffera", multimedialne widowisko łączące w sobie teksty, fragmenty sztuk i muzyki Bogusława Schaeffera, z udziałem m.in. Orkiestry Amadeus i Michała Urbaniaka, będzie prezentowane we wrześniu i październiku w Madrycie z okazji polskiej prezydencji.

"Era Schaeffera jest jednodniowym festiwalem promującym twórczość Bogusława Schaeffera, autora przeszło czterdziestu sztuk tłumaczonych na kilkanaście języków, wielu książek o tematyce muzycznej, ok. 500 kompozycji. "Klavier Konzert" Schaeffera wszedł w skład ścieżki dźwiękowej do filmu "Inland Empire" w reżyserii Davida Lyncha. Mówi się o nim że, to "najlepszy muzyk wśród dramaturgów i najlepszy dramaturg wśród muzyków".

Jak poinformowała we wtorek Krystyna Gierłowska z Fundacji Przyjaciół Sztuk Aurea Porta, która produkuje "Erę Schaeffera", spektakl będzie prezentowany w Teatrze Espanol w Madrycie. Pokazy odbędą się 30 września oraz 1 i 2 października.

Wśród wykonawców, którzy wezmą udział w pokazach w Hiszpanii, znajdują się: Orkiestra Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, Kwartet Olgi Szwajgier, Michał Urbaniak (skrzypce), Łukasz Poprawski (saksofon altowy), wokalista Jorgos Skolias, aktorzy Marek Frąckowiak, Waldemar Obłoza, Agnieszka Wielgosz, Sean Palmer oraz Valentina Pennino (sopranistka) i tancerz Witold Jurewicz. Widowisko reżyseruje Maciej Sobociński.

Pokazy "Ery Schaeffera" w Madrycie realizowane są w ramach programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie UE, dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Adama Mickiewicza.

Patronat honorowy nad pokazami w Madrycie objął ambasador Polski w Hiszpanii Ryszard Schnepf.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze