1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

9. Letni Festiwal Muzyczny - sierpniowe spotkania z muzyką Chopina i Liszta w Antoninie

We wszystkie niedziele sierpnia (począwszy od 07.08) w pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie (Wielkopolska) rozbrzmiewać będzie muzyka Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta.

W sumie odbędą się cztery koncerty: 7 sierpnia zagra rosyjski pianista Alexey Komarov. W kolejną niedzielę 14 sierpnia zagra Helene Tysman pochodząca z Francji. W następne niedziele, 21 i 28 sierpnia zagrają reprezentanci z Polski - kolejno Paweł Wakarecy i Joanna Różewska.

Oprócz muzyki Chopina i Liszta, goście usłyszą także utwory Czajkowskiego, Ladowa, Rachmaninowa, Rubinsteina, Komarova, Godowskiego, Gnattali, Donizettiego.

Według organizatorów, sierpniowy festiwal prezentuje w letnie wieczory wyjątkową muzykę, w wyjątkowym miejscu, ponieważ odbywa się w saloniku na parterze, w którym koncertował Fryderyk.

Pałacyk odrestaurowano w latach siedemdziesiątych dzięki wielkiemu zaangażowaniu Jerzego Waldorffa. Koncertują w nim często sławy światowej pianistyki. Byli tutaj m.in. Rafał Blechacz, Ivan Monighetti, Paweł Giliłow, Angella Hewitt. Zawsze we wrześniu odbywają się w Antoninie międzynarodowe festiwale „Chopin w barwach jesieni”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze