1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Pierwszy koncert Beth Ditto w Warszawie

Pierwszy koncert Beth Ditto w Warszawie

materiały prasowe
Beth Ditto z zespołem wystąpi 22 listopada na warszawskim Torwarze, by promować piąty album w dyskografii grupy "A Joyful Noise".

To z niego pochodzi aktualny i najchętniej grany przez polskie stacje radiowe przebój zespołu : „Move In the Right Direction”.

Materiał wyprodukował Brian Higgins, odpowiedzialny za brzmienie takich gwiazd jak Kylie Minogue czy Pet Shop Boys, a przedsmak jego pracy można już usłyszeć na singlach „Perfect World” i wspomnianym „Move In the Right Direction”.

Łącząc w swojej twórczości elementy muzyki soul, gospel, rock, funk, disco, punk z namiętnością i młodzieńczym buntem, Gossip rozpoczęli działalność w 1999 roku w Olympii w stanie Washington. Na odkrycie czekali aż do 2006 roku kiedy ich trzeci album “Standing In the Way of Control” odkryli najpierw słuchacze w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zespół nie schodzi z ust wielbicieli muzyki alternatywnej: a to za sprawą kolejnych albumów („Music For Men” z 2009 roku rozeszło się w ilości miliona egzemplarzy!), czy to solowych dokonań Beth Ditto muzycznych

Jak mówi Ditto: „Przez cały rok nie włączałam radia, słuchałam tylko ABBY”. I nowy materiał ma duże szanse spodobać się właśnie tym fanom, którzy nie boją się brzmieniowych eksperymentów Gossip.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz TUTAJ.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze