1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Pierwszy koncert Beth Ditto w Warszawie

materiały prasowe
materiały prasowe
Beth Ditto z zespołem wystąpi 22 listopada na warszawskim Torwarze, by promować piąty album w dyskografii grupy "A Joyful Noise".

To z niego pochodzi aktualny i najchętniej grany przez polskie stacje radiowe przebój zespołu : „Move In the Right Direction”.

Materiał wyprodukował Brian Higgins, odpowiedzialny za brzmienie takich gwiazd jak Kylie Minogue czy Pet Shop Boys, a przedsmak jego pracy można już usłyszeć na singlach „Perfect World” i wspomnianym „Move In the Right Direction”.

Łącząc w swojej twórczości elementy muzyki soul, gospel, rock, funk, disco, punk z namiętnością i młodzieńczym buntem, Gossip rozpoczęli działalność w 1999 roku w Olympii w stanie Washington. Na odkrycie czekali aż do 2006 roku kiedy ich trzeci album “Standing In the Way of Control” odkryli najpierw słuchacze w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zespół nie schodzi z ust wielbicieli muzyki alternatywnej: a to za sprawą kolejnych albumów („Music For Men” z 2009 roku rozeszło się w ilości miliona egzemplarzy!), czy to solowych dokonań Beth Ditto muzycznych

Jak mówi Ditto: „Przez cały rok nie włączałam radia, słuchałam tylko ABBY”. I nowy materiał ma duże szanse spodobać się właśnie tym fanom, którzy nie boją się brzmieniowych eksperymentów Gossip.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz TUTAJ.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze