1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Trwa Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2011

Trwa Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2011

30 sierpnia wystartowała 5 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który odbywa się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest "Podróż do Włoch", jest to także tytuł filmu Roberto Rosselliniego. Podczas tegorocznego festiwalu będzie można obejrzeć jego filmy: "Jesteśmy kobietami", "Maszyna do zabijania złych ludzi", "Miłość", "Paisa" oraz "Rzym, miasto otwarte".

Festiwalowe filmy prezentowane są w kilkunastu sekcjach, m.in.:

 • Świat pod namiotem to filmy, które były pokazywane na festiwalach polskich i zagranicznych. Nie są znane szerokiej publiczności, ponieważ stanowią nurt kina artystycznego i niezależnego. W tej sekcji przewidzanych jest kilka premier: "17 dziewczyn", "Byczek", "List - nadawca Scorsese", "Opiekunowie" w reż. O. Tejedora, "Porozmawiajmy o Kevinie" oraz "Wściekłość" w reżyserii Takeshi Kitano.

 

 • W sekcji mockomentaries zobaczymy filmy, które udają dokumenty, a naprawdę są fikcyjne. Ich głównym celem jest wyśmianie idei filmów dokumentalnych. Na Dwóch Brzegach będzie można zobaczyć filmy Caseya Affleck'a "Jeszcze żyję" z Joaquimem Phoenix'em oraz "List z Argentyny".

 

 • "Muzyka - moja miłość" to filmy, w których muzyka odgrywa istotną rolę, bądź jest głównym tematem obrazu. W tej sekcji będzie można zobaczyć "Passione" w reż. Johna Turrturo, "Szczęśliwego człowieka" czy Koncert Paolo Conte z Arena di Verona.

 

 • "I Bóg stworzył aktora. Zbigniew Zamachowski" organizowane jest z okazji pięćdziesiątych urodzin znanego aktora. Z tej okazji będą wyświetlane filmy z jego udziałem m.in: "Cześć Tereska" Roberta Glińskiego, "Trzy kolory. Biały" Krzysztofa Kieślowskiego.
 • "Wielkie kino na Małym Rynku" to filmy jeszcze niedawno wyświetlane na ekranach kin, które zdaniem organizatorów warto jeszcze raz przypomnieć. W tej sekcji będziemy mogli obejrzyć m. in: "Salę samobójców" Jana Komasy, "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego, a także "Drzewo życia" Terreance'a Malicka.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze