1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Zespół Me Myself And I dołączył do grona artystów, którzy wspierają projekt Młoda Polska Filharmonia

Zespół Me Myself And I dołączył do grona artystów, którzy wspierają projekt Młoda Polska Filharmonia

Ten znakomity zespół został dostrzeżony przez rynek muzyczny po występie w programie „Mam talent” – brawurowe wykonanie utworu z repertuaru klasycznego Mazurka Chopina, w nowatorskiej aranżacji, zaskoczyło i zachwyciło widzów i jury programu.

Bliskie im są eksperymenty muzyczne bazujące na muzyce klasycznej a także idea wspólnego muzykowania -  oto jak Michał Majeran  mówi o roli zespołu jako Ambasadora Młodej Polskiej Filharmonii: W projekcie MPF widzę szansę dla młodych muzyków na wykroczenie poza sztywne ramy przestarzałej klasycznej edukacji muzycznej w Polsce, która swoje korzenie ma jeszcze w XIX wieku. Liczę na to, że osoby biorące udział w projekcie dostrzegą, że granice pomiędzy gatunkami oraz stylami muzycznymi są płynne i że w dużej mierze to właśnie stanowi o ciągłym rozwoju muzyki.


Me Myself And I wyróżnia od innych zespołów fakt, że  ich jedynym instrumentami są ich głosy. Śpiewają acapella - wspomagając się elektroniką tworzą melodyjne, jazzrockowo soulowe wokalizy, oparte na beat boxowej rytmice. 3 osoby, tworzące muzykę której łatwo nie da się sklasyfikować. Sami swoją twórczość określają jako Human Beatbox lub Vocal Groove. Mają za sobą występy z tuzami światowej sceny jazzowej, są gośćmi dużych ogólnopolskich festiwali, koncertowali przed wystąpieniem Dalajlamy podczas jego pobytu we Wrocławiu, a jeden z ich utworów znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin. Zespół brał także udział w wielu przedsięwzięciach charytatywnych, wśród nich takie, które skierowane były do najmłodszych. Wokalistka zespołu  Magda "Magia" Pasierska z entuzjazmem podchodzi roli Ambasadora Młodej Polskiej Filharmonii:  Sama nigdy nie zapomnę, jak wielkim i wpływowym doświadczeniem było dla mnie spotkanie z Meredith Monk. Dostałam się na jej warsztat wokalny drogą aplikacji, wspomnę jeszcze dodatkowo, że miałam wtedy już 25 lat. Byłam po studiach i miałam już dość duże doświadczenie koncertowe. Nie mniej jednak, było to wydarzenie życia. Projekt Młoda Polska Filharmonia to świetny przykład na to, że sztuka istnieje ponad granice państw, języków, ponad granice wieku i schematy edukacyjne. Dla młodego artysty jest to świetne doświadczenie spotkania z guru muzycznym, który nagle okazuje się być tak samo ludzki jak on :). Dodatkowo,  jest to najczęściej spotkanie z bardzo indywidualnymi metodami pracy, których nie da się nauczyć z książki. To nieoceniona wartość tego projektu mówi artystka.

O twórczości Me Myself And I z uznaniem wypowiadają się zagraniczni artyści - "Intrygujące i nowoczesne" - zgodnie stwierdzili Neneh Cherry i Burt Ford z zespołu CirKus po zetknięciu się w krakowskiej Alchemii z ich muzyką. W marcu ukazał się ich pierwszy album TAKADUM!, płyta, na którą składają się utwory premierowe jak i klasyki stylu Me Myself And I - Skibaraba czy Mazurek. Obecnie pomiędzy dość intensywna trasa promującą płytę zespół pracuje nad drugim albumem, którego premiera planowana jest na druga połowę roku.

Michał Majeran - jest wokalistą, absolwentem londyńskiej Royal College of Music. Interesuje się różnymi rodzajami muzyki. Szczególnie bliska jest mu muzyka jazzowa i gatunki pokrewne oraz ... muzyka oratoryjna okresu baroku -występował m.in. jako kameralista w zespołach muzyki dawnej oraz solista w zespołach operowych. Brał udział w wielu festiwalach muzyki poważnej. Pracował jako nauczyciel śpiewu oraz jako aranżer i producent muzyki reklamowej. Jako muzyk sesyjny – również instrumentalista - brał udział w nagraniach i koncertach w kraju i zagranicą.

Magdalena Pasierska  - podstawy muzyki zdobywała grając na pianinie w szkole muzycznej. Studiowała Wokal jazzowy we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych z udziałem m.in. Justyny Steczkowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Podstawy technicznie zdobywała pod kierunkiem Marzeny Wojak. Uczestniczyła w wielu projektach muzycznych takich jak zespół Horn, Music in progress czy Sinusoidal. Jest również autorem muzyki i aranżacji do poezji wrocławskiego poety Chrystiana Belwita.

Zespół występuje w składzie:

Magdalena Pasierska - głos

Michał Majeran – głos, realizacja dźwięku

Beatbox/ Aktualnie współpracujący beatboxerzy:

Pejot, Mando, Aivars, Saulik i L.O.S

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze