1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"The Infernal Comedy" w Warszawie - gwiazdy na premierze spektaklu

Żarty z odbywającego się w tym samym czasie finału „X Factora” i polskich dróg? Elementy improwizacji to ryzyko, które John Malkovich podejmuje za każdym razem, wychodząc na scenę z „The Infernal Comedy”. Ryzyko się opłaca – warszawska premiera spektaklu ściągnęła do Teatru Wielkiego kluczowe postaci świata polityki, biznesu, mediów i kultury.

„The Infernal Comedy” pokazano w warszawskim Teatrze Wielkim w ramach obchodów 20-lecia obecności w Polsce PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers), wiodącego doradcy biznesowego. Spektakularne przedsięwzięcie zostało docenione – spektakl przyciągnął czołowe nazwiska polityki, biznesu, mediów i kultury. W teatrze byli obecni między innymi: Jolanta Kwaśniewska z córką Aleksandrą, prof. Leszek Balcerowicz, Bożena Walter, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jacek Żakowski, Monika Olejnik, Janusz Głowacki, Maciej Stuhr i Katarzyna Figura.

Kilku osób jednak zabrakło. „Wiecie, dlaczego nie ma z nami Premiera Tuska?” – zapytał John Malkovich, otwierając spektakl. „Dostał ważniejsze zadanie – musi zamówić pizzę na finał X Factora”. „The Infernal Comedy” nie jest łatwą sztuką, ale aktor obłaskawia drastyczną historię seryjnego mordercy prostytutek z właściwym sobie czarnym humorem – często również, co widać po zacytowanym wyżej fragmencie, dopasowując ten humor do miejsca i sytuacji. Malkovich ze swobodą i nonszalancją urodzonego showmana spontanicznie dopisuje wątki spoza tekstu – detonując podniosły nastrój jubileuszowej gali.
 
„Niezależnie od tego, jaką postać gramy, musimy włożyć w to ten sam wysiłek. Postaci bywają same w sobie mniej lub bardziej interesujące. Naszym zadaniem jest zagranie ich w sposób, który pozwoli widzowi stwierdzić, że to, co zobaczył, było interesujące. Dlatego od słowa wyzwanie uciekam, bo to praca sama w sobie jest wyzwaniem” – Malkovich mówił o swojej roli na zorganizowanej kilka godzin wcześniej konferencji prasowej.

Galę zorganizowali: PwC, Solopan i Novimedia Content Publishing.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze