1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Dzień Dziecka i „Opera Pokoleń” w Operze Krakowskiej

Początek czerwca w Operze Krakowskiej to czas dzieci i młodzieży – specjalnie z myślą o nich Opera przygotowała szereg niezwykłych atrakcji. 1 czerwca będziemy się wspólnie bawić z okazji Dnia Dziecka, natomiast w okresie 4 – 8 czerwca operowy gmach będzie przestrzenią wydarzeń „Opery pokoleń” – adresowanej do najmłodszych widzów, pierwszej części XV Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej „Opera Pokoleń – Opera bez Granic”.

W Dniu Dziecka (1 czerwca) zapraszamy do Opery Krakowskiej na rodzinną opowieść muzyczną  „Mały Lord” S. Markwicka w reżyserii Janusza Szydłowskiego. Spektakl odbędzie się na Dużej Scenie dwukrotnie – o godz. 11.00 i 17.30. Przedstawienie adresowane jest do widzów w każdym wieku. Dzieciom pokaże  ono różnorodność zachowań bohaterów, co przyczyni się do porządkowania ich świata. Dorośli natomiast powrócą do ciągle aktualnej opowieści z dzieciństwa, bo, jak mówi  Steven Markwick: „nikt nie jest nigdy za stary ani zbyt potężny, by nauczyć się pokory i miłości”.

Spektaklom będą towarzyszyć wyjątkowe atrakcje, a wśród nich m.in. występy artystyczne tancerzy Studia Baletowego Opery Krakowskiej, pokazy instrumentów muzycznych, konkursy plastyczne oraz gry edukacyjne. Zapraszamy na godzinę przed każdym spektaklem, aby móc skorzystać z przygotowanych niespodzianek!

4 czerwca rozpoczyna się XV Letni Festiwal Opery krakowskiej „OPERA POKOLEŃ – OPERA BEZ GRANIC”. Jego pierwsza część – „Opera pokoleń” – będzie swego rodzaju kontynuacją Dnia Dziecka i powtórzeniem wydarzeń towarzyszących przedstawieniom „Małego Lorda”, jednak wzbogacona zostanie o nowe spektakle oraz dodatkowe atrakcje, takie jak zwiedzanie gmachu Opery wraz z zapleczem technicznym, czy też spotkania
z artystami – realizatorami spektakli.

4 i 5 czerwca o godz. 18.30 na Dużej Scenie wystawiony zostanie „Kopciuszek” – spektakl baletowy do muzyki G. Rossiniego w reżyserii wybitnego włoskiego choreografa  Georgio Madii. To wzruszające i pełne humoru przedstawienie, które zaskakuje widowiskowością, adresowane jest zarówno do młodych jak i dorosłych widzów. W te dwa dni zapraszamy już od godz. 16.00 – w programie przewidziane są także warsztaty plastyczne „Kolorowy Świat”, pokaz „Wariacji baletowych” w wykonaniu Studia Baletowego Opery Krakowskiej oraz zwiedzanie kulis sceny i zaplecza technicznego Opery.

7 czerwca o godz. 10.00 oraz 12.30 na Scenie Kameralnej grany będzie spektakl „Księga lasu” Wojciecha Graniczewskiego do muzyki J. Hnatowicza – teatralno-muzyczna baśń, której przesłaniem jest poszukiwanie ekologicznych wartości, nadających życiu harmonię i sens. Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z twórcą przedstawienia.

8 czerwca o godz. 10.00 oraz 12.30 na Dużej Scenie odbędzie się spektakl „Pan Marimba” M. Ptaszyńskiej w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego – opera o dzieciach, dla dzieci i wykonywana przez dzieci. Adresowana jest do najmłodszego pokolenia – przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Po przedstawieniach z widzami spotka się zespół realizatorów „Pana Marimby”.

Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież z rodzicami, by odwiedzili Operę Krakowską i tam miło spędzili czas!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze