1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Podwodne hotele: dla tych, którzy nie boją się głębokości

conrad-rangali_materialy-prasowe
conrad-rangali_materialy-prasowe
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Ponad jedna czwarta Polaków na urlopie szuka przede wszystkim wyjątkowych miejsc i wrażeń - w tych hotelach ich nie zabraknie. Oto lista 5 niezwykłych miejsc głęboko pod wodą, w których można zjeść wykwintny obiad oko w oko z rekinem lub skorzystać z zabiegu kosmetycznego w otoczeniu rafy koralowej.

Jules’ Undersea Lodge – tylko dla odważnych

To pierwszy podwodny obiekt, który udostępniono turystom. Dawniej służył jako laboratorium badawcze, które przeniesiono z Puerto Rico na dno Szmaragdowej Zatoki we Florydzie. Hotel otwarto dla gości już w 1986 r. Aby dostać się do środka trzeba zanurkować na głębokość 6,5 metra i odnaleźć właz. Hotel składa się z dwóch luksusowych sypialni i wyposażonej kuchni. Obiekt zawdzięcza swoją nazwę Juliuszowi Verne, autorowi powieści „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”.

jules-undersea-lodge_materialy-prasowe

Conrad Rangali – podwodna kolacja w głębi Malediwów

Obiekt słynie z restauracji o nazwie Ithaa, która serwuje posiłki 16 metrów pod powierzchnią wody w towarzystwie tętniącej życiem rafy koralowej Oceanu Indyjskiego. Wejście do restauracji wiedzie przez podwodny tunel. Można tutaj skosztować ekskluzywnych dań kuchni europejskiej i lokalnej. Zamówienie jednej porcji to wydatek rzędu 250 dolarów. Za dodatkową opłatą, klienci mogą także skorzystać z sali bankietowej i komfortowych noclegów.

Manta Resort – zapierające dech w piersi widoki Madagaskaru

Na Oceanie Indyjskim, niedaleko brzegów Madagaskaru, znajduje się niezwykły hotel. Obiekt przypomina dryfujący mały domek, zbudowany z drewna i szkła. W rzeczywistości jest to luksusowy apartament, który oferuje pokoje o wysokim standardzie. Do hoteliku goście mogą dopłynąć łódką, która w ciągu dwóch minut przetransportuje ich z brzegu. Sypialnia znajduje się w części podwodnej, jednak chętni mogą również urządzić sobie nocleg na górnym pokładzie podziwiając przy tym rozgwieżdżone niebo. Wszystko za jedyne 2,2 tys. zł od osoby. Cena adekwatna do widoków Madagaskaru i oblewającego go oceanu.

manta-resort_materialy-prasowe

Utter Inn – głęboka cisza i spokój

Na środku jeziora Malaren, nieopodal Sztokholmu, stoi niepozorny mały hotelik przypominający budkę strażniczą. Jego dolna część jest całkowicie zanurzona pod wodą. Tam właśnie znajduje się pokój wyposażony w cztery niewielkie okna, przez które goście mogą obserwować podwodne życie jeziora. To idealne miejsce, aby na chwilę uciec od głośnego miasta. Goście mogą również skorzystać z przejażdżki statkiem rejsowym na pobliskie wyspy.

Lime Spa at Huvafen Fushi - podwodny relaks i ukojenie

Lime Spa to podwodny ośrodek odnowy biologicznej na Malediwach, który oprócz masażów ciała oferuje ukojenie zmysłów. Podczas zabiegów goście mogą rozkoszować się pięknymi widokami głębin Oceanu Indyjskiego. Specjalnością Lime Spa jest trzygodzinny seans odprężająco – pielęgnujący, podczas którego wykorzystuje się kokosy, wapń oraz minerały. Po skończonym zabiegu i pobudzającym masażu goście mogą wyciszyć się w kapsule relaksu z widokiem na piękna lagunę.

Źródło: Diners Club Polska, wydawca kart płatniczych z kompleksowym ubezpieczeniem dla podróżników

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze