1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Emocje na talerzach: Restaurant Week już w kwietniu!

hands with smartphone photographing food
hands with smartphone photographing food
Zobacz galerię 4 zdjęcia
Wiosenna edycja FESTIWALU NAJLEPSZYCH RESTAURACJI dedykowana jest doznaniom i emocjom towarzyszącym wspólnemu spędzaniu czasu przy stole. Ponad 350 Restauracji w ponad 25 miastach zapraszają Gości na trzydaniowe, wyjątkowe doświadczenie w festiwalowej cenie 39 zł. To wszystko już w ostatnim tygodniu kwietnia – w całej Polsce!

POLACY KOCHAJĄ JEŚĆ POZA DOMEM!

W ostatnich latach Polacy pokochali restauracje. Popularność jedzenia poza domem wciąż rośnie. Coraz częściej wychodzimy wspólnie coś przekąsić, coraz wyżej cenimy dobry produkt, coraz więcej potrafimy wydać na dania z karty – mówi Paweł Światczyński, pomysłodawca Festiwalu Restaurant Week. Przyciąga nas jakość i kreatywność kuchni, wystrój oraz atmosfera. Lubimy spędzać czas przy wspólnym stole. Wizyta w restauracji to już nie tylko posiłek, to emocjonalne doświadczenie, które rozbudza nasze zmysły. Szefowie kuchni i restauratorzy świadomie te emocje projektują, a goście coraz bardziej potrafią to docenić – dodaje Światczyński.

EMOCJE NA TALERZACH.

Nadchodząca, wiosenna edycja Festiwalu jest dedykowana restauracyjnym emocjom. Według badań żółte produkty uwalniają znaczne ilości hormonów szczęścia, ponieważ jasne kolory kojarzymy z radością. Czerwień na talerzach – utożsamiana z pikanterią – budzi żywioły. Dania wywołują w nas skojarzenia – leniwe pierogi mają smak dzieciństwa, pizza przywołuje skojarzenie włoskich wakacji. Jemy w nagrodę. Podjadamy w stresie. To naturalny element naszej codzienności.

FESTIWAL, KTÓRY ŁĄCZY LUDZI PRZY STOLE.

Aby wywołać odpowiednie emocje na talerzach i podarować Gościom zmysłowe doświadczenie, Szefowie Kuchni  w całej Polsce przygotują specjalne, trzydaniowe menu degustacyjne: przystawkę, danie główne i deser - w festiwalowej cenie 39 zł. Tę prostą formułę pokochali Polacy, którzy tłumnie ruszyli do restauracji w ostatnich latach. Kwietniowa edycja Festiwalu znów zapowiada się rekordowo. Weźmie w niej udział ponad 350 najlepszych Restauracji polskich miast (w tym po raz pierwszy ze Słupska i Rzeszowa). Frekwencja może przekroczyć nawet 100 000 Gości. W ramach Festiwalu odbędzie się także szereg wydarzeń dedykowanych kulturze stołu, smakom, aromatom, emocjom oraz  towarzyskości, która sprawia że wspólnie cieszymy się restauracyjnym doświadczeniem. Możemy się spodziewać m.in. kulinarnych warsztatów, wykładów czy degustacji. Wszystkie szczegóły dostępne będą na początku kwietnia na stronie internetowej Festiwalu: www.restaurantweek.pl. Od 13 marca pojawią się wcześniejsze rezerwacje, które otwierają możliwości wyboru wymarzonego stolika. Te najpopularniejsze znikają zazwyczaj w ciągu zaledwie kilku godzin! Warto założyć  Konto Gościa, które gwarantuje pierwszeństwo wyboru miejsc, udział w konkursach i dostęp do wszelkich aktualności.

Ogólnopolski wiosenny festiwal najlepszych restauracji od 21 do 30 kwietnia!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze