1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jak uniknąć efektu jojo?

123rf.com
123rf.com
Od lat próbujesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ćwiczysz, stosujesz diety redukcyjne. Osiągasz wreszcie wymarzoną wagę i zgrabną sylwetkę, ale boisz się, że zgubione kilogramy powrócą jak bumerang w postaci efektu jojo? Zastosuj się do poniższych rad dietetyka, a nadwaga na pewno nie powróci.

Efekt jojo pojawia się nagle i w ciągu kilku dni rujnuje sylwetkę, na którą pracowaliśmy wiele miesięcy. Zgubione kilogramy nie tylko wracają, ale dochodzą do nich nowe, a zapał i motywacja spadają do zera. Jak uniknąć błędów w odchudzaniu, radzi ekspertka Kreacji Ciała, Paulina Buraczewska:

Zmień sposób myślenia o diecie Jeżeli będąc na diecie, odliczasz dni do jej zakończenia, to szansa na utrzymanie dobrej sylwetki na dłużej jest niewielka. Pamiętaj – żadna dieta nie przyniesie trwałego efektu, jeśli nie zmieni się myślenia o „byciu na diecie” jako chwilowym etapie. Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych jest kluczem do sukcesu w walce z nadprogramowymi kilogramami oraz efektem jojo. Dlatego pomyśl o diecie jako o zdrowym stylu życia, który pomoże zadbać o piękną sylwetkę i zdrowie.

Odżywiaj się racjonalnie Osoby chcące uniknąć efektu jojo powinny stosować racjonalną, odżywczą dietę dostosowaną indywidualnie do zapotrzebowania i wyznaczonych sobie celów. W codziennym jadłospisie uwzględnij produkty zbożowe (podstawowe źródło energii w diecie), warzywa i owoce (witaminy) oraz produkty spożywcze dostarczające pełnowartościowego białka oraz zdrowych tłuszczy, które są niezbędne w prawidłowej diecie. Stopniowo wracaj do diety normokalorycznej, unikaj przetworzonych tłuszczów nasyconych oraz dużej ilości cukrów prostych. Wspieraj dodatkowo organizm naturalną suplementacją, w celu wyrównania ewentualnych niedoborów i zapewnienia efektywnego funkcjonowania szlaków metabolicznych.

Kontroluj masę ciała Aby cieszyć się wypracowaną sylwetką, staraj się kontrolować masę ciała. Waż się raz w tygodniu, najlepiej rano o tej samej porze i na tej samej wadze. Prowadź też dziennik odżywiania. Zapisuj w nim informacje o każdym daniu, przekąsce i napoju.

Uprawiaj sport  Chcąc uniknąć efektu jojo, staraj się regularnie uprawiać sport. Warto wyjść na spacer, pobiegać, pojeździć rowerem czy pójść na basen. Regularne ćwiczenia, wykonywane 2-3 razy w tygodniu, pozwolą ci podtrzymać efekty odchudzania, podkręcić tempo metabolizmu, zbudować masę mięśniową, a także poprawić zdrowie oraz samopoczucie.

mat.pras.Kreacja Ciała

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze