1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Sezon ślubny: sztuka wyboru miejsca na przyjęcie weselne

Dobór miejsca na organizację przyjęcia weselnego to jedno z najpoważniejszych zadań organizacyjnych stojących przed tobą. Od tego zależy nie tylko przebieg przygotowań, ale też to, jak zostaniesz obsłużona podczas wesela.

Co jest najważniejsze w wyborze lokalizacji weselnej?

Oczywiste jest, że gusty i priorytety narzeczonych są różne. Jedni marzą o weselu w historycznym zamku, drudzy o weselu pod gołym niebem na plaży. Dla jednych najważniejsza jest duża, wysoka sala z oknami oraz darmowy parking, a dla innych wykwintne menu w przystępnej cenie i możliwość wniesienia swojego alkoholu. Zastanówcie się, jakie są preferencje twoje i  narzeczonego. Czego nie może zabraknąć, a bez czego można się obejść. Czego na pewno nie chcesz. Na przykład, czy ważne, żeby obiekt posiadał ogród, jak daleko od miejsca zamieszkania może być oddalony, czy ważne, żeby sala była wyposażona w klimatyzację, czy powinna być jedna większa sala do konsumpcji i tańca, czy też mogą być to odrębne sale? Nie bez znaczenia jest analiza, skąd mają przyjechać goście.

Jeśli spodziewasz się gości z całej Polski, to warto wybrać lokalizację w centrum kraju, aby dojazd zajmował wszystkim tyle samo czasu.

Inną ważną kwestią jest informacja o noclegach gości – czy jest możliwość wynajęcia pokojów na terenie obiektu, ile ich jest lub, ewentualnie, jak daleko od miejsca przyjęcia mieści się najbliższy hotel.

Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić jakość dań, które obiekt oferuje. Wówczas przekonasz się, czy taki standard ci odpowiada, a jeśli nie, to czy obiekt jest otwarty na zmiany.Warto sprawdzić także toalety! Ile będzie dostępnych dla gości weselnych i gdzie się znajdują.

Przy dwustu osobach dwie kabiny gwarantują długie kolejki. Koniecznie szczegółowo przeanalizuj ofertę organizacji wesela. Sprawdź, jak jest skonstruowana, co jest w cenie, a co trzeba doliczyć dodatkowo. Należy przewidzieć wszystkie możliwe koszty już na samym początku.

Dla nas, konsultantów ślubnych, przeanalizowanie propozycji lokalizacji jest dość czasochłonne, są różne standardy, wielu informacji oferty nie zawierają, dlatego na wybór lokalizacji zarezerwuj sobie więcej czasu.

Prawdopodobne jest, że może być mało obiektów, które spełnią twoje oczekiwania w stu procentach. Wówczas dobrze zrobić sobie tabelę i wypisać mocne i słabe strony obiektu, a także czym obiekt nie dysponuje. Z tabelą w dłoni łatwiej podjąć świadomą decyzję.

Więcej porad znajdziesz w książce pt. „Ślub doskonały” Katarzyny Gajek.

Książka dostępna na https://zwierciadlo.pl/sklep/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze