1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem? Premiera książki Sekrety przodków już 24 października 2018

Wartości życiowe i schematy zachowań przejmujemy nie tylko od rodziców. Większość z nich kształtowała się przez pokolenia. Często nie zdajemy sobie z nich sprawy albo nie łączymy faktów. Dzięki książce Sekrety przodków dowiesz się o sobie fascynujących rzeczy, które, jeśli zechcesz, będą miały wpływ na Twoją przyszłość.

Premiera książki Sekrety przodków autorstwa Katarzyny Drogi już 24 października 2018!
Zapraszamy w podróż do przeszłości, która wpływa na teraźniejszość i ma potencjał zmiany przyszłości. Nie potrzebujesz biletu, bagażu ani rezerwacji, a pamiątki jakie przywieziesz będą niezwykłe. Poznasz fascynujące historie, zrozumiesz jakie podświadome prądy kierują twoim życiem, uwolnisz się od traum, poznasz sekrety, dostaniesz narzędzia wpływania na swoje życie.

Jak rozchorowanie się dziewczyny przed wyjazdem na studia ma się do tego, że spośród jej przodków studiowali tylko mężczyźni? Katarzyna Droga, autorka książki Sekrety przodków, odkrywa przed nami tajemnicę tzw. lojalności genów, która działa na poziomie podświadomości. Tę zasadę do dzisiaj wykorzystują w swojej pracy psychoanalitycy. Wspomniana dziewczyna świadomie chce przełamać tradycję rodzinną, ale podświadomość każe jej trzymać się niepisanych zasad, więc organizm zaczyna chorować.

Jak tego wszystkiego szukać? Techniki budowania rodzinnej historii są różne, ale zawsze chodzi o to samo: o wiedzę lub legendę; co się właściwie wydarzyło, kto, kiedy i jak czegoś dokonał. 
 

 

Wszystko jest ważne nawet jeśli na pierwszy rzut oka niewiele z tego wynika. Trzeba poświęcić czas na zbieranie informacji. Nie ma on jednak nic wspólnego z nudą! Autorka podpowiada do jakich źródeł sięgnąć, w jakich miejscach zasięgać informacji, aby przekuć wiedzę rodzinną na swoje życie. Bardzo istotne jest, by zajrzeć do ksiąg swojej rodziny, tej z rachunkami i kodeksem moralnym. Najlepiej zacząć od pierwszej opowieści. Gdzie i kiedy osiedliła się rodzina? Z pomocą książki Katarzyny Drogi stworzysz geneosktrypt, czyli drzewo genealogiczne wzbogacone o istotne dla ciebie fakty, uwagi i opisy. Zrozumiesz, że w rodzinie, tak jak w przyrodzie, historia kołem się toczy… Jakie silne osobowości, syndromy ciotki Eleonory wspomina się w Twojej rodzinie, mimo mijających pokoleń i wręcz przeciwnie - jakich osób brakuje w rodzinnej układance? Zwróć uwagę na cienie wykluczonych.

Wykluczeni z systemu naturalnie pragną do niego wrócić, a rodzina podświadomie za nimi tęskni, bo jest organizmem, który jak każdy dąży do całości, pełni (…) w systemie działa także wspomniane już prawo ukrytej lojalności rodzinnej: więc jeśli kogoś wyrzucono poza nawias rodziny, któryś z potomków może się z nim solidaryzować. Odezwie się w nim ukryta w podświadomości lojalność z akurat tym wyklętym pradziadkiem i wznieci potrzebę dokończenia jego życiowej misji lub zgotuje mu podobny los.

Książka Sekrety przodków, oprócz wciągającej treści, praktycznych rad, zawiera mnóstwo ćwiczeń, które pomogą odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania, poznać jakie emocje wiążą się z danymi wydarzeniami, bo to co czujemy zwykle ma większy wpływ na nasze życie, niż samo wydarzenie. Sekrety przodków to przewodnik w podróży, skarbnica wiedzy i ciekawych historii. To książka, która poszerzy horyzonty przeciętnej wiedzy psychologicznej i, jeśli z niej właściwie skorzystasz, pogłębi poczucie własnej tożsamości.

Autorka - Katarzyna Droga - była redaktor naczelna psychologicznego miesięcznika SENS, wielokrotnie pracowała z tematem psychologii genetycznej, dziedziczenia, relacji międzypokoleniowych. Książka Sekrety przodków jest więc efektem jej wieloletniej pracy, a także doświadczenia w poszukiwaniu i poznawaniu korzeni rodzinnych.

Refleksja nad rodziną i poczucie ukorzenienia, wspomnienie ludzi i zdarzeń to wzmacniająca lekcja, którą mamy w zasięgu ręki.

Nie ma wątpliwości, że na część ciebie zapracowały całe pokolenia Twojej rodziny. Mieszanka ich genów, wszystkie doświadczenia, emocje, miłości, pożegnania, kłótnie, dramaty i radości ludzi, którzy stoją za tobą, spotykają się teraz w jednym miejscu – tu, gdzie jesteś teraz. Określ swoje tu i teraz, miejsce, z którego startujesz w przyszłość. Książka Sekrety przodków powstała po to, żeby poprowadzić Cię w tej najbardziej fascynującej podróży.

Fragment książki

Rodzice i dziadkowie dziedziczyli po swoich przodkach i znów to powiem: tak to działa, dopóki ktoś nie powie: to biorę z całą wdzięcznością, a tego nie. Możesz to zrobić w każdej chwili: „zdolności przywódcze ROK, biorę, ale za pesymizm prababci dziękuję, to moje życie”

Samo uświadomienie sobie zasady lojalności i rodzinnych mitów, zrozumienie ich, pomaga odmienić bieg zdarzeń. psychoanalitycy, począwszy od Zygmunta Freuda, a także terapeuci pracujący metodą psychogenealogii od lat wykorzystują metodę przeniesienia z podświadomości do świadomości pewnych mechanizmów i ukrytych motywów działania.

Niedokończone historie, niespełnione marzenia Człowiek dłużej przechowuje w pamięci przedsięwzięcie, którego nie dokończył, niż to spełnione. Niedomknięte sprawy dręczą i powracają. Czy tak samo jest z pamięcią całego systemu rodzinnego?

Geneoskrypt – własny rysunek drzewa genealogicznego. Przydaje się nie tylko do uporządkowania i opisania dziejów rodzinnych, ale też zrozumienia pewnych zjawisk, odnalezienia swojego miejsca w rodzinnym systemie. Rysowanie geneosocjogrmu może być przygodą i podróżą w przeszłość. Nie jest natomiast terapią (…) Ale refleksja nad rodziną i poczucie ukorzenienia, wspomnienie ludzi i zdarzeń to wzmacniająca lekcja, którą mamy w zasięgu ręki.

Na drodze poszukiwań tożsamości rodzinnej bezcennymi drogowskazami są oczywiście dawne fotografie i listy. Również wszelkie pamiątki: przedmioty, pocztówki – to nie tylko źródła wiedzy o rodzinie, ale też materiał przydatny w tworzeniu opisywanych światów, pożywka dla wyobraźni. Drobiazgi odziedziczone po przodkach pamiętają energię, która towarzyszyła ich użytkowaniu lub powstawaniu. Medalik, który dziadek wykuł na Syberii z monety i darował wnukowi, to jakby mała wiązka emocji: siły przetrwania, wiary, tęsknoty za domem.

Najbliżej są oni Rodzice. Zaprzeczamy, chcemy być inni, nigdy w życiu nie histeryzować o byle co jak matka, nigdy nie być nieprzystępnym sztywniakiem jak ojciec... Po dwudziestu latach – proszę bardzo: okazuje się, że jesteśmy tacy sami… albo podobni. Dlaczego? Bo właśnie w takim modelu czujemy się najbezpieczniej. Znane powiedzenie, że córki szukają w swoich partnerach powielenia ojca, a synowie matek, jest prawdziwe, ale z małą poprawką: 211 to poszukiwanie nie zależy od płci. Może być też tak, że córka poszukuje w partnerze cech swojej matki, a sama podobna jest do ojca, lub syn, podobny do matki, szuka partnerki podobnej do ojca. I zdarza się to nierzadko.

 

Katarzyna Droga

Dziennikarka, wieloletnia redaktor naczelna miesięcznika SENS. Autorka książek Kobieta, którą pokochał Marszałek, Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca oraz Pokolenia. Powrót do domu.

 

 

 

 

 

Sekrety przodków

Autor: Katarzyna Droga

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Premiera: 24 października 2018

Cena: 39,90 zł

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze