1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Biokominek

123RF.com
123RF.com
Jesienne wieczory stają się coraz dłuższe i coraz chłodniejsze. Kto z nas nie chciałby spędzić ich siedząc przy rozpalonym kominku z książką w jednej ręce, a herbatą w drugiej? Okazuje się, że to możliwe!

Nawet jeśli mieszkasz w bloku i dawno temu marzenie o kominku spisałeś na straty, teraz może się to zmienić. Zresztą, gdyby tak się głębiej zastanowić, to z tradycyjnym kominkiem sporo kłopotów. Wymaga specjalnej instalacji kominowej, nie jest bezpieczne dla dzieci, a drewno samo się nie przyniesie... Dlatego dla miłośników ognia idealnym rozwiązaniem mogą okazać się biokominki. Nie pali się w nich drewna, a specjalne ekologiczne paliwo. Nie wydziela ono dymu ani żadnych szkodliwych substancji, więc niepotrzebna jest instalacja kominowa. Dzięki temu taki kominek może mieć każdy, nawet mieszkaniec bloku.

Biokominki całe ciepło ze spalania kierują na pomieszczenie (w przypadku tradycyjnych kominków jedynie 40-50 procent ciepła trafia do mieszkania). Nawet największy salon są w stanie bardzo szybko ogrzać. Podczas spalania wydzielają parę wodną, dlatego nawilżają powietrze, zamiast je wysuszać. A jeśli do specjalnego naczynia nalejemy olejek zapachowy, to mamy gotową domową aromaterapię!

Jeśli chodzi o wygląd biokominków, to każdy może znaleźć coś dla siebie. Są wykonane z różnych materiałów, w różnych kształtach i stylach. Poza tym zajmują niewiele miejsca i można je łatwo przenosić.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze