1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Sposób na karnawałowe wnętrze

Karnawał trwa w najlepsze. Wykorzystaj ten czas szalonych zabaw, przebieranek i błyszczących gadżetów. Zaaranżuj odpowiednio wnętrze i zaproś znajomych na domówkę.

Nie przejmuj się, jeśli twoje mieszkanie nie ma ogromnego metrażu. Przestrzeń zawsze można wyczarować. Oto kilka sprawdzonych sposobów na zorganizowanie imprezy, którą wszyscy będą długo pamiętać.

Przede wszystkim nie pozwól, żeby goście siedzieli cały wieczór za stołem. Poczuj się jak Pudzian i na początek poprzesuwaj meble. Wygospodaruj przestrzeń do tańczenia. Wyznacz parkiet, na przykład rozkładając dywan. Możesz też na salę taneczną przeznaczyć jeden z pokoi. Wystaw z niego zbędne meble i wrażliwe bibeloty, tak żeby nic nie ograniczało swobody ruchu.

Pomyśl również o kąciku do wypoczynku, w którym osoby zmęczone szaleństwami na parkiecie będą mogły przysiąść, aby odpocząć i porozmawiać. Możesz ustawić tu fotele i krzesła albo po prostu rozłożyć na podłodze miękkie poduchy. W tym miejscu muzyka powinna być nieco cichsza, żeby następnego dnia po imprezie, oprócz zakwasów w mięśniach od tańców, goście nie mieli zdartych gardeł od krzyków.

Obowiązkowo zadbaj o miejsce, gdzie będzie można coś przekąsić. W przypadku domówki doskonale sprawdzi się szwedzki stół, na którym ustawisz wszystkie smakołyki. Zastanów się też nad zorganizowaniem minibarku. Wystarczy do tego niewielki stolik lub szafeczka.

Pamiętaj, że wygospodarowanie przestrzeni to dopiero połowa sukcesu. Trzeba ją jeszcze odpowiednio udekorować. W karnawale obowiązkowe są serpentyny, balony i wszystko, co błyszczy. Dobrym pomysłem jest wybranie motywu przewodniego wieczoru i klimatycznych dodatków. Kiedy urządzasz imprezę z muzyką z lat 80., zorganizuj kulę disco. Wolisz coś bardziej tajemniczego? Pomyśl o weneckich maskach i confetti. Pióra są obowiązkowe jeśli chcesz zaszaleć w stylu lat 20. W każdym przypadku ważne jest także odpowiednio dobrane oświetlenie i dekoracja stołu. Obrus, naczynia, serwetki – potraktuj je jak element karnawałowej scenografii.

A gdy już wszystko będzie gotowe, dzwoń po sprawdzonych znajomych. Bez nich żadna domówka się nie uda. W końcu odpowiedni goście to najważniejszy element każdej imprezy – nie tylko tej karnawałowej.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze