1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Eko-taxi

123RF.com
123RF.com
W Warszawie zadebiutowała nowa taksówkowa korporacja. Będzie nas wozić ekologicznymi samochodami – na prąd.

Eko-jazda ma nie kosztować więcej niż to, co oferują inne korporacje, w dodatku na początek firma oferuje ceny promocyjne. I ekologia to niejedyne jej zalety. W samochodach mają być dotykowe ekrany, które pozwolą nam połączyć się z internetem, będzie można podczas stania w korku odbyć wideokonferencję albo pooglądać telewizję.

To, jak na razie, jedyna taka korporacja w Polsce. Ale jej powstanie trafiło chyba w punkt – transport ekologiczny jest w całej Europie trendy. Przeprowadzono badania we wszystkich 27 krajach Unii – wynika z nich, że za samochody emitujące mniej spalin gotowi jesteśmy nawet więcej płacić. Mało tego – zgodzimy się na to, by nasz samochód był mniejszy, jeśli za to będzie mniej truł nas i środowisko. W dodatku twierdzimy (w każdym razie 62 procent badanych), że jesteśmy w stanie więcej płacić za paliwo (choć podejrzewamy, że w tym akurat badaniu brało udział niewielu naszych rodaków). Chętnie – przynajmniej w deklaracjach – będziemy też jeździć komunikacją miejską, choć pod warunkiem, że da się kupić jeden bilet na wszystkie środki transportu. I że łatwo się będzie przesiąść z jednego pojazdu w inny.

Naukowcy w każdym razie eko-wyzwania podejmują i wymyślają kolejne odmiany samochodowych paliw. Coraz ciekawsze. Są już samochody na wodę, na kawę, a parę miesięcy temu w Anglii na ulice wyjechał volkswagen napędzany metanem uzyskanym podczas… oczyszczania ścieków.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze