1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Bohaterki naszych okładek 2021 roku

Zobacz galerię 18 Zdjęć
Koniec starego roku i początek nowego to czas podsumowań, również u nas w redakcji. Spoglądamy z czułością na zestawienie dwunastu zeszłorocznych okładek. Jednocześnie wybiegamy już myślą w przód, szukając kolejnych ważnych kobiet, które mogłyby stać się bohaterkami naszych okładek w 2022 roku.

Cofnijmy się jeszcze na chwilę do 2021 roku. Przypominamy sylwetki dwunastu kobiet, które znalazły się na naszych okładkach. Ich wybór to dla redakcji nie lada wyzwanie. Chcemy bowiem prezentować wam nie tylko znane osobistości i ikony kultury, lecz także prawdziwe osobowości, za którymi warto podążać.

Styczeń 2021 i Kate Winslet

Kate Winslet: „Niewiele rzeczy mnie zawstydza”

Właśnie teraz czuje się silniejsza, pewniejsza siebie i piękniejsza niż kiedykolwiek dotąd. Kate Winslet ma świadomość tego, kim jest i jak wygląda. Jej autentyczność bije z ekranu i sprawia, że wierzymy nie tylko jej bohaterkom, lecz także jej samej.

Luty 2021 i Księżna Diana

Księżna Diana – dziewczyna z tiarą

Urodziła się 60 lat temu. Zginęła 36 lat później. A jednak wciąż żyje, a nawet przeżywa swoisty renesans. – Dziś patrzę na Lady Di tak jak wszyscy: z mieszaniną zachwytu, podziwu i żalu. Widzę też w jej historii jakieś fatum – mówi Ewa Woydyłło-Osiatyńska. Wspólnie z terapeutką przyglądamy się młodej Dianie Spencer i szukamy odpowiedzi na pytanie, kim by była, gdyby wybrała inaczej.

Marzec 2021 i Monica Belluci

Monica Bellucci i jej manifest dojrzałości

Udowadnia, że uroda nie tylko nie przemija z wiekiem, lecz także zyskuje nowy wymiar. Jej droga z małego miasteczka w Umbrii na światowe ekrany i festiwale sama mogłaby posłużyć za scenariusz do filmu. Monica Bellucci to dziś ikona kina na miarę Sofii Loren czy Moniki Vitti. W wieku 56 lat pozostaje symbolem seksu, elegancji i wyrafinowania. Oto jej manifest dojrzałości.

Kwiecień 2021 i Lidia Popiel

Lidia Popiel: „Hoduję w sobie bunt”

Myślę, że nie wszyscy chcą „wrócić do normalności”, bo ta nasza normalność miała bardzo dużo wad. To, co możemy teraz zrobić, to walczyć o lepszą normalność – mówi Lidia Popiel. Jaki, oprócz fotografii, ma sposób na zachowanie życiowej równowagi? Hodowanie roślin… i buntu w sobie.

Maj 2021 i Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska: „Wspieram, nie oceniam”

Czego teraz wszyscy najbardziej pragniemy? Natury, wolności i słońca. Oto więc Martyna Wojciechowska, wcielenie tych trzech jakości. Martyna Wojciechowska dziś ma w sobie więcej spokoju i akceptacji, ale ma też nową misję. Chce powiedzieć młodym ludziom, że są wystarczająco dobrzy, wystarczająco fajni i wystarczająco atrakcyjni. I to bardzo chce!

Czerwiec 2021 i Jodie Foster

Jodie Foster: „Kiedyś bałam się dojrzałego wieku, teraz nie mogę się doczekać, co będzie dalej”

Pierwszy raz stanęła przed kamerą, gdy miała trzy lata. Kiedy skończyła 50, była gotowa pożegnać się z planem filmowym. Dziś Jodie Foster z kolejnym Złotym Globem na półce, tym razem za rolę w „Mauretańczyku”, nie może się doczekać nowych wyzwań. Twierdzi, że dojrzały wiek to dla pracującej aktorki najlepsze lata: role są ciekawe, praca nie jest centrum życia. A plotkarskiej prasy nie obchodzi już, z kim jesz kolację i śniadanie.

Lipiec 2021 i Joanna Brodzik

Joanna Brodzik: „Zawsze wierzę, że się podniosę”

„Zawsze wierzę, że się podniosę, że wszystko dobrze się ułoży. Choćby się wydawało, że słońce już nigdy nie wzejdzie” – mówi Joanna Brodzik. Aktorka – choć jak twierdzi, aktorstwo jej nie definiuje. „To tylko zespół narzędzi, którymi przyszło mi robić to, co jest dla mnie najważniejsze”. Czyli co?

Sierpień 2021 i Emma Thompson

Emma Thompson – kiedy, jak nie teraz?

Wściekle inteligentna, obłędnie dowcipna. Urocza, z uśmiechem roztapiającym każde serce. Zdeklarowana feministka, obrończyni praw mniejszości i wojowniczka klimatyczna. Dla wielu byłoby wygodniej, gdyby Emma Thompson po prostu wreszcie zamilkła, ale o tym mogą tylko pomarzyć. Bo 62-letnia ikona światowego aktorstwa i dwukrotna zdobywczyni Oscara twierdzi, że dopiero się rozkręca.

Wrzesień 2021 i Coco Chanel

Historia Coco Chanel. „Piękno powstaje, gdy zaczynasz być sobą”

Przestańmy powtarzać, że była sławna i bogata, ale nieszczęśliwa, bo nie wyszła za mąż. Że umarła samotnie, niespełniona, bo nie miała dzieci. Skończmy z tą sentymentalną legendą, bo biografia Coco Chanel jest znacznie ciekawsza. Ta jedna z najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych projektantek mody zostawiła nam coś więcej niż sznur sztucznych pereł.

Październik 2021 i Agata Kulesza

Agata Kulesza: „Dostaję w kość, wyciągam wnioski i idę”

Agata Kulesza – aktorka totalna. Nawet grając małą rolę, zbliża się do widza tak bardzo, że ten nie przestaje o niej myśleć. Ostatnio Agata Kulesza wystąpiła w serialu TVN „Skazana” i nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wesele”. To jest jej czas. Właśnie świętuje 50. urodziny i zaczyna życie na nowo.

Listopad 2021 i Lady Gaga

Lady Gaga: „W dzień dotykają mnie i mówią do mnie setki ludzi. Wieczorem zapada absolutna cisza. Jestem sama”

Teoretycznie ostatnia dekada należała do niej. Miliony sprzedanych płyt, tysiące koncertów, setki okładkowych zdjęć. Tyle że przez długi czas sława była przede wszystkim rodzajem ucieczki, sceniczny wizerunek stał się jednocześnie kamuflażem i manifestem, teksty piosenek sposobem na wyrzucenie z siebie tego, o czym strach mówić. Dziś Lady Gaga udowadnia, że jest gotowa do walki. To zmiana, której nie da się przeoczyć.

Grudzień 2021 i Maggie Smith

Maggie Smith – perfekcyjnie normalna

Ma na koncie 69 lat pracy w zawodzie aktorki, dwa Oscary i 21 innych prestiżowych nagród, jak Złoty Glob, Tony czy BAFTA. Mimo to większość widzów nie kojarzy jej nazwiska. Smith? Maggie Smith?! Ale wystarczy powiedzieć: lady Violet Crawley z „Downton Abbey”. I nagle znają ją wszyscy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze