1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Psi influencerzy, których warto pokochać

Niektóre psie gwiazdy Instagrama mogą poszczycić się większą liczba obserwatorów niż niejeden ludzki influencer. (Fot. iStock)
Niektóre psie gwiazdy Instagrama mogą poszczycić się większą liczba obserwatorów niż niejeden ludzki influencer. (Fot. iStock)
Chociaż w realu gonią piłkę, szczekają i merdają ogonem, na Instagramie prowadzą z sukcesami swoje konta. Bawią, uczą, pomagają. Szukają nowych domów dla innych psów i organizują zbiórki dla schronisk. Oto najbardziej charyzmatyczne psie gwiazdy.

Niosą pociechę w świecie pełnym filtrów, zakłamanej rzeczywistości i wystudiowanych póz. Psi influencerzy nie tylko bawią, ale często dają głos w ważnych sprawach: szukają nowych domów swoim bezdomnym pobratymcom, organizują zbiórki dla schronisk, edukują w tematach komunikacji z czworonogami. Zapewniają inteligentną, a przy tym bardzo lekką rozrywką. Niejednemu obserwatorowi rozpromieniają dzień.

Jednak oglądanie psich kont to nie tylko sposób na nudę, prokrastynację czy zabicie czasu. Jak się okazuje, może mieć dla nas wymierne korzyści zdrowotne! W 2020 naukowcy z Uniwersytetu w Leeds odkryli bowiem, że oglądanie filmików ze zwierzętami redukuje poziom stresu nawet o 50 proc. Obniża ciśnienie krwi, spowalnia bicie serca oraz zmniejsza odczuwanie niepokoju. Najlepsze efekty przynoszą filmy, w których zwierzęta wchodzą w interakcję z człowiekiem. Nic, tylko oglądać! Oto konta, które lubimy.

Filet z psa

Chart z wadą serca (oraz lękiem separacyjnym), który nad wszystko na świecie kocha masło. Nie daj się zwieść jego pozornie dystyngowanej sylwetce. Filet ma młodzieżowe poczucie humoru, nie stroni od dziwnych min i jeszcze dziwniejszych póz. Do tego prowadzi bloga, bywa na backstage’u u Ralpha Kaminskiego, a w ramach domu tymczasowego wychowuje kolejne pokolenia psich córek, o wdzięcznych imionach: Panga, Szprotka czy Murena. Część z nich również doczekała się swoich internetowych kont. Jeśli zaś interesują cię kwestie adopcji i wychowywania psów, koniecznie sprawdź podcast „Pytasz mnie HAU”, który prowadzi „stara" Fileta.

Hashtagpsiesucharki

Psie Sucharki to zabawne psie obrazki oraz konto Misiopudla, który jest ich bohaterem. Oprócz inteligentnych rysunków dokumentujących życie z psem, są tu też porady, jak wybrać weterynarza czy dbać o swojego czworonoga w upały oraz komentarze do aktualnych wydarzeń na świecie. Wszystko przez pryzmat psiej wrażliwości – ciepłe, szczere, nieskomplikowane i jednocześnie na wskroś prawdziwe.

Ambassadog Teddy

Konto owczarka niemieckiego Marka Brzezińskiego, ambasadora USA w Polsce. Jak przyznaje Teddy w opisie swojego profilu, on zarządza Instastories, zaś posty pisze jego tata Mark. Nie da się ukryć, że Teddy coraz zręczniej łączy angielszczyznę z wtrąceniami w języku polskim. Nie stroni od spotkań z politykami (w tym prezydentem USA Joe Bidenem!). Chętnie pozuje też na tle pomników (choćby Jana Matejki) oraz najsłynniejszych warszawskich budynków.

Fisia_ofisial

Kundelka, psia aktywistka, trenerka personalna, komiczka, kobieta pracująca – tak mówi o sobie Fisia. I choć jej konto pełne jest zabawnych zdjęć i opisów, to jest tu także sporo wiedzy o tym, jak pracować z problemowym psem po przejściach, w tym agresją lękową. Od niedawna Fisi towarzyszy też przybrana siostrocórka Funia.

Matkapsiolka

Instagramowy dom tymczasowy, który gościł już w swoich progach 37 psiaków. Tak się jednak złożyło, że trzy z nich, Gumka, Berek i Mały Pies, zostały u Matkipsiolki na stałe. Twórczyni konta nie tylko szuka nowych domów swoim podopiecznym, ale odławia też bezpańskie szczeniaki. Instagramowe relacje z poszukiwania ukrytych w opuszczonej stodole psiaków ogląda się z zapartym tchem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze