1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia

Korony Równości przyznane. Wśród nagrodzonych Natasza Parzymies i Ane Piżl

Ane Piżl (Fot. Mirek Kaźmierczak)
Ane Piżl (Fot. Mirek Kaźmierczak)
Już po raz piąty odbyła się gala wręczenia Koron Równości – najważniejszego plebiscytu równościowego przyznawanego przez Kampanię Przeciwko Homofobii. Laureatami zostają w nim osoby i grupy, które w szczególny sposób przyczyniły się do walki o równe prawa dla społeczności LGBTQ+.

W tym roku w ramach plebiscytu Korony Równości wyróżniono 8 kategorii: zaangażowanie społeczne, równe traktowanie, życie polityczne, prawo, media, ludzie Internetu, świat kultury, biznes. Galę poprowadził Max Cegielski, a swoim występem uświetnił ją Krzysztof Zalewski.

Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. Ane Piżl, czyli ane_ratownica, która na Instagramie otwarcie mówi o swojej niebinarności oraz prowadzi edukację zdrowotną. To ona zapoczątkowała ruch Top Freedom, który upomina się o neutralność ciała i możliwość odsłonięcia klatki piersiowej wszędzie tam, gdzie (męska) połowa społeczeństwa ma do tego prawo. Ane prowadzi także podcast na Storytel pt. „Jestem trans” – serię rozmów z osobami niebinarnymi, transpłciowymi oraz ich rodzicami.

Koronę Równości otrzymała również Natasza Parzymies, reżyserka, autorka nagrodzonego na festiwalu w Gdyni przez redakcję „Zwierciadła” filmu „Nasze stare”, który opowiada historię dwóch lesbijek spotykających się po 50. latach i ruszających we wspólną podróż.

A oto pełna lista laureatów:

 1. Kategoria „zaangażowanie społeczne”: Wolna Szkoła
 2. Kategoria „równe traktowanie”: Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności
 3. Kategoria „życie polityczne”: Monika Dalej
 4. Kategoria „prawo”: Wolne Sądy
 5. Kategoria „media”: Paula Szewczyk
 6. Kategoria „ludzie Internetu”: Ane Piżl
 7. Kategoria „świat kultury”: Natasza Parzymies
 8. Kategoria „biznes”: Miłość Nie Wyklucza i Skanska

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze