1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia

Życzenia na mikołajki – czego życzyć swoim bliskim?

(Fot. CLM Images/Getty Images)
(Fot. CLM Images/Getty Images)
6 grudnia to szczególny dzień, kiedy bliskim i przyjaciołom rozdaje się drobne upominki lub wyjątkowe życzenia na mikołajki. To idealny moment, by ważnym w życiu osobom przekazać kilka słów, które sprawią przyjemność albo poprawią nastrój na wiele godzin. Czego życzyć najlepszej przyjaciółce, dzieciom czy ukochanemu? Lepiej się sprawdzi króciutki tekst czy prosty wierszyk? Wśród licznych propozycji bez problemu wybierzecie odpowiednie życzenia mikołajkowe.

Mikołajkowe tradycje

Dla wielu osób mikołajki są swoistego rodzaju preludium do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją tego wieczoru dzieci co chwilę niecierpliwie zaglądają pod poduszki, mając nadzieję, że w międzyczasie sympatyczny, ubrany na czerwono starszy pan z długą białą brodą zdążył podrzucić drobny upominek w postaci zabawki lub ulubionych słodyczy, o których pisały w liście do świętego. Kult żyjącego najprawdopodobniej na przełomie III i IV wieku Mikołaja z Miry trwa nieprzerwanie od IX wieku zarówno w katolickim, jak i prawosławnym kościele, a 6 grudnia wypada (według legendy) rocznica śmierci najbardziej uwielbianego przez dzieci świętego. Warto wiedzieć, że ten słynny biskup wsławił się nie tylko niesieniem pomocy ubogim czy potrzebującym lub rozdawaniem skromnych prezentów dzieciom, ale także licznymi cudami znanymi z legend oraz średniowiecznych podań. W obecnych czasach na pamiątkę wielkich osiągnięć niezwykłego człowieka wciąż obdarowujemy się niewielkimi prezentami, które sprawiają ogromną radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Popularne stało się również załączanie krótkiego lub wierszowanego życzenia na mikołajki doczepionego do czekolady czy niewielkiej bombonierki.

Urocze życzenia na mikołajki dla dzieci

Bajecznie kolorowa karteczka doczepiona do zabawki lub słodyczy? Jak najbardziej! Taki dodatek krótkim wierszykiem lub życzeniami będzie miłym urozmaiceniem dla dziecka w każdym wieku.

 • „Niech Święty Mikołaj przyniesie Ci dzisiaj tyle radości, ile gwiazdek na niebie. Wszystkiego dobrego z okazji mikołajek”.

 • „Już Mikołaj grzeje sanie,
  Czego pragniesz niech się stanie.
  Każde z marzeń skrytych w głębi,
  Święty człowiek może spełnić”.
 • „Pędzą sanie z reniferem,
  Mikołaj jest czarodziejem.
  Wór prezentów zawsze ma,
  I się śmieje ha, ha, ha.
  Najlepszych prezentów życzy…”.
 • „Wszystkiego najlepszego z okazji mikołajek! Niech Święty Mikołaj przeniesie Ci dzisiaj tyle radości, ile masz ząbków, i tyle szczęścia, ile masz lat”.

 • „Wspaniałych mikołajek! Niech ten dzień będzie pełen radości zabawy oraz wspaniałych prezentów!”.


Życzenia i prezenty idą ze sobą w parze. To oczywiste, że kochamy obdarowywać nasze pociechy tym, co najlepsze. Zanim jednak wpadniecie w wir świątecznych zakupów, warto przeczytać artykuł „Prezenty pod choinkę dla dziecka – co powinniśmy kupić i w jakiej ilości?”.

Najlepsze życzenia dla koleżanki

Jeśli chcesz podarować najlepszej przyjaciółce drobny upominek, pokazując jej w ten sposób, jak jest lubiana, dołącz poprawiające humor lub serdeczne życzenia mikołajkowe zapisane odręcznie na niewielkiej karteczce.

 • „Niech ten wyjątkowy dzień będzie pełen wspaniałych niespodzianek, ciepłych gestów i miłych chwil spędzonych w towarzystwie ukochanych osób. Niezapomnianych mikołajek!”.

 • „Ile siły w Mikołaju,
  Ile śniegu w jego kraju,
  Ile gwiazd na ciemnym niebie,
  Tyle życzeń dziś dla Ciebie!
  Niech Mikołaj przyniesie Ci worek szczęścia,
  I pociechy dla serca!”.
 • „Życzę Ci, aby Święty Mikołaj przyniósł Ci dzisiaj tyle miłości, ile jesteś warta, i tyle uśmiechu, ile zawsze dajesz innym. Szczęśliwych mikołajek!”.

 • „Tysiąca choinek w lesie,
  Prezentów, ile Mikołaj uniesie,
  Bałwana ze śniegu,
  I mniej życia w biegu!”.
 • „Niech Mikołaj przyniesie Ci dzisiaj worek pełen szczęścia, miłości, zdrowia, uśmiechu, pomyślności i pociechy dla serca”.

Wyjątkowe życzenia na mikołajki dla chłopaka

Jakie życzenia mikołajkowe dołączyć do upominku dla ukochanego? Świetnie się sprawdzą zarówno krótkie, humorystyczne wierszyki, jak i kilka szczerych, może nawet osobistych słów.

 • „Fantastycznych mikołajek, Kochanie! Niech Święty przyniesie Ci dzisiaj wiele radości, uśmiechu oraz mnóstwa wymarzonych upominków, bo jesteś dla mnie wyjątkowy!”.

 • „Życzę Ci cudownych mikołajek, pełnych radości i wyjątkowych chwil spędzonych razem”.

 • „Niech mikołajki przyniosą Ci mnóstwo radości, spokoju i ciepła, a nasze uczucie niech rośnie w siłę jak piękna choinka na święta”.
 • „Wesołych mikołajek! Życzę Ci, by ten dzień był pełen niespodzianek, uśmiechów i romantycznych chwil spędzonych we dwoje!”.

 • „Cudownych mikołajek! Niech Mikołaj przyniesie mnóstwo przyjemności oraz wielu magicznych chwil spędzonych z najbliższą Twemu sercu osobą”.

Nie wiesz, co podarować swojemu mężczyźnie na święta? Sprawdź 20 sprawdzonych pomysłów prezentowych dla chłopaka!

Życzenia na mikołajki – śmieszne propozycje

Dowcipne, humorystyczne i nieraz dwuznaczne życzenia mikołajkowe dołączone do niewielkiego upominku lub ulubionej słodkości sprawią, że każdy, nawet największy ponurak otworzy swój prezent z szerokim uśmiechem na twarzy.

 • „Mikołaja z długą brodą,
  Gości z procentową wodą,
  Kobiety gorącej w prezencie,
  Prostej drogi na zakręcie.
  Tego i wiele więcej życzy…”.
 • „A Mikołaj z prezentami,
  Miał być już o wpół do ósmej,
  W korku utknął wraz z saniami,
  Więc dostaniesz tylko rózgę”.
 • „Wesołych mikołajek! Niech Mikołaj przyniesie Ci tak wiele prezentów, że będziesz musiała otwierać je przez cały kolejny tydzień!”.

 • „Życzę Ci, żeby dzisiaj nie tylko Mikołaj był ho, ho, ho, ale także Ty! Niezapomnianych mikołajek!”.

 • „Białe wąsy, długa broda,
  Tylko śniegu nie ma – szkoda,
  Iskry sypią się spod sań,
  Po asfalcie pędzi drań!
  Śpieszy się, bo pusto w worku,
  No i teraz stoi w korku!
  Wesołych mikołajek życzy…”.

Święta tuż-tuż! Czy masz już przygotowane prezenty? Jeśli swoich bliskich chcesz obdarować czymś zupełnie wyjątkowym, zainspiruj się wpisem „Prezent na święta – podaruj swoim bliski niezapomniane przeżycia”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze