1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia

Paryż wybrany najmodniejszym miastem świata. Pozostałe miejsca na podium uplasowały się daleko poza Europą

(Fot. hatman12/Getty Images)
(Fot. hatman12/Getty Images)
Choć centralne miejsce w branżowych dyskusjach od co najmniej kilku sezonów zajmuje wrastająca na znaczeniu Kopenhaga, według najnowszego rankingu przeprowadzonego przez międzynarodową platformę Ubuy do statusu najmodniejszego miasta świata brakuje jej jeszcze kilku pozycji. Zwyciężyło miasto sztuki, świateł i miłości, czyli bez zaskoczeń – Paryż. Très chic, très trivial.

Stawiając sobie za cel metodyczne wyłonienie najbardziej stylowej metropolii, wykwalifikowany zespół ekspertów zbadał między innymi to, w których miastach mieści się najwięcej luksusowych butików i ekskluzywnych punktów handlowych. Pod lupę wzięto także oznaczenia i wzmianki w mediach społecznościowych. I tak oto, w prawdopodobnie możliwie najmniej szokującym zwieńczeniu przeprowadzonej analizy, miejsce pierwsze zajął Paryż.

W mieście, w którym narodziło się haute couture oraz które swoim drugim domem nazywała Coco Chanel, siedzibę ma obecnie 30 marek z najwyższej półki, na Instagramie otagowano je już 5,9 mln razy i jest ono tematem prawie tysiąca tablic na Pintereście. I nie ma się co dziwić. Bo może i wynik ten zahacza o sztampę, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto odwiedzając Paryż, nie uległ urokowi wąskich krętych uliczek The Marais, płynącemu z ulokowanych na każdym rogu boulangeries słodko maślanemu zapachowi croissantów, nocnych pikników nad Sekwaną czy ulicznych koncertów dawanych co wieczór na schodach pod bazyliką Sacré-Cœur. Nie wspominając już o (subiektywna opinia alert) najbardziej spektakularnych pokazach mody, czyli tych organizowanych na placu Trocadéro przez dom mody Saint Laurent.

Tuż po stolicy Francji, z całą swoją uwodzicielską dziwacznością i aż 2240 punktami handlowymi, uplasowało się Tokio. Miejsce trzecie zajął z kolei nazywany metropolią z laboratorium Dubaj. To właśnie on może pochwalić się największą liczbą, bo aż 9,3 mln, oznaczeń w mediach społecznościowych. Komu przypadły w udziale kolejne pozycje w rankingu najmodniejszych miast? Łapcie pełną listę:

 1. Paryż
 2. Tokio
 3. Dubai
 4. Mediolan
 5. Sztokholm
 6. Nowy Jork
 7. Seul
 8. Londyn
 9. Miami
 10. Kopenhaga
 11. Berlin
 12. Los Angeles
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze