1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Luksus i elegancja. Nowy model samochodu BMW iX2 to przyszłość motoryzacji

Luksus i elegancja. Nowy model samochodu BMW iX2 to przyszłość motoryzacji

materiały partnera
materiały partnera
Na polski rynek trafił właśnie nowy elektryczny model BMW iX2, samochód zachwyca i uwodzi nawet najbardziej wymagających kierowców. Poza niezwykle zaawansowanymi technologiami, czy najwyższym komfortem jazdy, twórcy mocno skupili się na ponadczasowym wyglądzie auta. Co widać zarówno po zgrabnej sylwetce SUV-a coupé, unikatowych detalach, jak i połączeniu muskularności z wyrafinowaniem. Co więcej znajdziemy w nowym modelu BMW? Sprawdzamy.

Co nowego przygotowało dla nas BMW?

materiały partnera materiały partnera

Model iX2 nowej generacji jest nieco wyższy i przestronniejszy od swojego poprzednika. Został on wydłużony o 194 mm, zwiększono jego szerokość o 21 mm, a wysokość o 64 mm. Progresywne linie wydłużają optycznie samochód, dodając mu jednocześnie efektownego i nieco agresywniejszego kształtu. Sportowy look samochodu dopełniają aerodynamiczne obręcze kół ze stopów metali lekkich, pokaźne nadkola i spojler w stylu lotki. Na pierwszy rzut oka naszą uwagę zwraca również efektowna sześciokątna atrapa chłodnicy, która oferowana jest w opcji z konturowym oświetleniem Iconic Glow.

Nowe BMW iX2. Rozrywka na najwyższym poziomie

materiały partnera materiały partnera

Do naszych ulubionych zalet tego modelu zaliczamy przede wszystkim innowacyjny system rozrywki. Dzięki 12 głośnikom i mocy 205 W zestawu głośnikowego Hi-Fi Harman Kardon, zapewnia on najwyższy komfort akustyczny. Dodatkowo szeroki wyświetlacz BMW Live Cockpit Professional oferuje takie funkcje jak AirConsole, czyli zakrzywiony ekran, wyposażony w gry, w którym rolę kontrolerów pełnią smartfony. Wysoka rozdzielczość monitora zapewnia również dostęp do najlepszej jakości platform streamingowych, które okażą się niezwykle przydatne podczas postojów na ładowanie samochodu.

Nowe BMW iX2. Ładowanie

materiały partnera materiały partnera

Warto wiedzieć, że decydując się na zakup elektrycznego samochodu marki BMW, otrzymujemy montaż domowej ładowarki WallBox zupełnie za darmo, oszczędzając tym samym około 3500 złotych. Jeśli podczas trasy nie będziemy mieli czasu na dłuższe ładowanie to wystarczy jedynie 10 minut na stacji szybkiego ładowania, żeby zwiększyć zasięg samochodu o 120 kilometrów. Natomiast używając stacji właśnie o mocy 150 kW przez 30 minut nasze BMW iX2 zostanie naładowane z 10% do 80%.

Nowe BMW iX2. Przemyślana funkcjonalność

Wśród udogodnień wpływających na komfort jazdy podczas dłuższych tras warto wymienić dwustrefową klimatyzację automatyczną, porty USB-C oraz gniazd a12 V na konsoli środkowej i w bagażniku. Podróż ułatwią nam też standardowe i opcjonalne systemy wspomagające kierowcę częściową automatyzacją jazdy. Znajdziemy w nim systemy ułatwiające parkowanie, takie jak kamera i asystent cofania, system ostrzegania przed kolizją czołową, czy czujnik kontroli pasów ruchu. Ważnym atutem tego modelu jest pojemność bagażnika wynosząca 525 litrów, a jeśli zdecydujemy się złożyć tylne siedzenia powiększy się ona aż do 1400 litrów.

materiały partnera materiały partnera

Nowe BMW iX2. Napęd przyszłości

Model dostępny jest w dwóch wariantach napędowych BMW iX2 xDrive30 i BMW iX2 eDrive20. W BMW iX2 xDrive30 znajdziesz silnik o mocy 313 KM i rozpędzisz się od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy. Zasięg ładowania wynosi od 449 do 417 km według WLTP. W wariancie BMW iX2 eDrive20 użyty został silnik elektryczny o mocy 204 KM. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,6 sekundy i może pochwalić się zasięgiem od 478 do 439 kilometrów wg WLTP.

materiały partnera materiały partnera

___________________

[1] Zasięg zależy od różnych czynników, przede wszystkim: indywidualnego stylu jazdy, uwarunkowań trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania, klimatyzacji i zastanej temperatury.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze