1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Co oznacza sen o ciąży? (Fot. Klaus Vedfelt/Getty Images)
Co oznacza sen o ciąży? (Fot. Klaus Vedfelt/Getty Images)
Przyśniło ci się, że spodziewasz się dziecka? Co na to sennik? Ciąża w marzeniach nocnych może oznaczać nie tylko wiele ukrytych emocji czy pragnień, ale przede wszystkim nadejście zmian, zarówno w życiu osobistym, jak i na polu zawodowym. Jak interpretować sen o rosnącym brzuszku, porodzie czy przychodzących na świat wieloraczkach? Sprawdzamy!

Co mówi sennik? Ciąża, poród, noworodek…

Przyjście na świat nowego potomka to wyjątkowy okres w życiu rodziców, poprzedzony licznymi przygotowaniami, wizytami lekarskimi i niecierpliwym oczekiwaniem na wspólnie spędzone chwile. W realnym życiu ciąża z reguły kojarzy się z dobrymi emocjami, dlatego podobnie jest i w nocnych marzeniach.

Większość senników motywy związane z okresem prenatalnym dziecka interpretuje jako nadejście nowego początku lub dużych zmian w życiu, które równocześnie mogą napawać radością i wywoływać lęk przed nieznanym. Gdy staramy się wytłumaczyć znaczenie snów, pamiętajmy o tym, by na początek nie wyszukiwać poszczególnych wizji sennych, a starać się skupić na emocjach, które towarzyszyły pojawiającym się obrazom. Jeśli np. miałaś sen o kobiecie w ciąży, która tryskała pozytywną energią i była przepełniona radością, to znak, że czekają cię: szczęście, dobrobyt oraz stabilizacja finansowa; gdy z kolei przyszła mama wyglądała na zrozpaczoną lub zapłakaną – nocne marzenie może sugerować napotkanie licznych trudności czy kłopotów w aktualnych sprawach.

Bycie w ciąży – sennik

Motyw ciąży pojawia się w marzeniach nocnych wyjątkowo często. Co może oznaczać sen o dziecku spokojnie rozwijającym się w brzuchu matki? Większość senników interpretuje ciążę jako dobry znak, zwłaszcza w przypadku osób, które są gotowe na powiększenie rodziny lub dotarły do takiego etapu życia, w którym oczekują ustatkowania się lub większej stabilizacji.

Jak należy interpretować sen o ciąży? Znaczenie marzeń tego typu uzależnione jest od kontekstu.

 • Być w ciąży – jeżeli cieszysz się wiadomością o ciąży, to znak od podświadomości, że jesteś gotowa na założenie lub powiększenie rodziny. Noszenie dziecka pod sercem to znak życiowego powodzenia i osiągania sukcesów nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Jeśli we śnie mimo radości z ciąży czujesz strach, możesz go interpretować jako obawy przed zmianami lub nieznanym.
 • Widzieć obcą kobietę w ciąży – zapowiada się na to, że odniesiesz sukcesy materialne i czeka cię dobrobyt.
 • Ciąża koleżanki lub bliskiej osoby – staraj się nie porównywać z innymi ludźmi. Ciąża przyjaciółki może również oznaczać problemy w związku uczuciowym, miłosne rozczarowanie lub chęć wsparcia w przypadku kłopotów.
 • Ciąża żony – obawa przed podjęciem nowych odpowiedzialności.
 • Ciąża córki – najczęściej zwiastuje radość i wiele pozytywnych wydarzeń. Jeśli kobieta jest smutna lub płacze, to znak, że w najbliższym czasie na twojej drodze mogą pojawić się trudne komplikacje, z którymi ostatecznie sobie poradzisz.
 • Mężczyzna w ciąży – wkrótce zakończy się ważny etap w twoim życiu. Czekają cię zmiany na lepsze.
 • Ciąża matki – widzieć ciężarną mamę we śnie to znak, by nie wyciągać z danych sytuacji zbyt szybko pochopnych wniosków. Lepiej się wstrzymać i zachować spokój na jakiś czas.
 • Ciąża mnoga – spodziewanie się bliźniąt lub trojaczków we śnie zazwyczaj symbolizuje zwielokrotnienie nadchodzących zmian. W zależności od emocji panujących w trakcie snu mogą to być podwójne korzyści lub kłopoty. Co oznacza sen o ciąży mnogiej? Najczęściej korzyści i sukcesy, zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub człowiekiem biznesu.

Bycie w ciąży – sennik i różne interpretacje związane z porodem

Niekiedy po pełnej wrażeń nocy zastanawiamy się, jak zrozumieć swoje sny, do którego momentu odbierać je poważnie, a kiedy potraktować jako swobodną interpretację przeżyć z poprzedniego dnia. Podczas nocnego wypoczynku ludzki mózg porządkuje i segreguje zebrane w ciągu dnia informacje, usuwając te najmniej istotne. W trakcie takich analiz dochodzi do połączenia zapamiętanych z dnia wydarzeń, obaw czy emocji i utworzenia marzeń nocnych, które nieraz potrafią być niezwykle abstrakcyjne. Takie sny niosą cenne informacje, dlatego warto starać się je zinterpretować poprzez sprawdzenie informacje w sieci lub wertowanie sennika. Ciąża, poród oraz dziecko to jedne z najczęściej wyszukiwanych haseł w zbiorach opisujących to, co nam się śni.

 • Poród – przed tobą pojawią się nowe wyzwania i możliwości. Przyjście na świat zdrowego dziecka zwiastuje sukcesy w życiu zawodowym oraz prywatnym.
 • Narodziny martwego, chorego dziecka – boisz się życiowych niepowodzeń lub całkowitej porażki w wybranej sprawie.
 • Czuć ruchy dziecka w brzuchu – przed tobą nowe przedsięwzięcia i projekty, do których podejdziesz z radością oraz nadzieją. Sen o poruszającym się maleństwie oznacza również potrzebę skupienia się na własnych uczuciach i potrzebach.
 • Nieoczekiwana ciąża – potrzebujesz zmian w swoim życiu. Być może niektóre plany czy wybory należy przemyśleć jeszcze raz?
 • Krwawić w ciąży – masz w sobie dość siły, by pokonać wszelkie przeciwności losu. Nie martw się, wszystko jest na dobrej drodze.
 • Być świadkiem porodu – postaraj się rozwiązać zadawnione konflikty w relacjach rodzinnych lub koleżeńskich.
 • Być w ciąży z córeczką – możesz napotkać na kłopoty i trudności. Możliwe, że wkrótce czekają cię straty finansowe lub wyrzeczenia na różnych płaszczyznach życia.
 • Być w ciąży z synkiem – przypływ gotówki, powodzenie w pracy i życiu prywatnym.
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze