1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Noc Kairu – właściwości, wygląd i znaczenie kamienia

Noc Kairu – właściwości, wygląd i znaczenie kamienia

Kamień Noc Kairu (Fot. Tetiana Rozvodovska/Getty Images)
Kamień Noc Kairu (Fot. Tetiana Rozvodovska/Getty Images)
Tysiące błyszczących punkcików zaklętych w przykuwającej wzrok granatowej czerni… tak prezentuje się Noc Kairu. Właściwości tego przepięknego kamienia są równie niesamowite jak absolutnie jedyny w swoim rodzaju wygląd. W jakich warunkach powstaje szkło awenturynowe? Czy jest idealnym dziełem przyrody, a może wytworem ludzkiej ręki? Poznaj znaczenie i możliwości Kamienia Czarnoksiężników.

Kamień Noc Kairu – właściwości, skąd się bierze

Noc Kairu to wyjątkowy kamień przykuwający uwagę nie tylko tajemniczo brzmiącą nazwą, ale przede wszystkim absolutnie niesamowitym i jedynym w swoim rodzaju wyglądem przypominającym ciemnogranatowe niebo usiane milionami gwiazd. Jubilerzy i miłośnicy eleganckiej biżuterii chętnie używają tego minerału do produkcji pierścionków, wisiorów, naszyjników czy kolczyków, a zwolennicy astrologii dopatrują się w nim licznych właściwości magicznych, nie zwracając uwagi na pochodzenie minerału.

Tak naprawdę Noc Kairu nie występuje w przyrodzie, a jest rodzajem szkła awenturynowego – syntetyku otrzymywanego w wyniku połączenia roztopionej masy szklanej z opiłkami lub tlenkami metali dającymi przepiękny efekt skrzenia i migotania. W ten sposób powstają 3 odmiany błyszczącego kamienia: złociście-brązowy Piasek Pustyni, błyszczący na zielono Szmaragd Nilu oraz granatowo-czarny ze srebrnymi drobinkami Noc Kairu.

Czym się wyróżnia Noc Kairu?

Historia szkła awenturynowego sięga XVII wieku i Wenecji, kiedy to specjalizująca się w wyrobach szklarskich rodzina Miottich uzyskała wyłączne prawo do produkcji błyszczącego syntetyku. Od tego czasu z masy wytwarzano m.in. drobne przyciski do papieru, wazony, kielichy, a także eleganckie wyroby jubilerskie. Intensywnie granatowy kolor szkła ze srebrnymi punkcikami kojarzył się z rozgwieżdżonym niebem, magią i czarami, dlatego ta odmiana szkła awenturynowego oprócz Nocy Kairu często nazywana była Kamieniem Czarnoksiężników lub Kamieniem Nocy.

Wypolerowany minerał przyciąga uwagę głębokim odcieniem, a migotliwe refleksy sprawiają, że wpatrywanie się w to niezwykłe szkło przypomina zaglądanie do innego, bajkowego wręcz wszechświata. Granat oraz srebro to kolory wpływające kojąco na emocje, dlatego uważa się, że Noc Kairu przynosi spokój, ukojenie i pomaga odzyskać wewnętrzną równowagę.

Noc Kairu – znaczenie i właściwości kamienia

Chociaż szkło awenturynowe jest wytworem ludzkiej ręki, wielu zwolenników litoterapii zauważa, że Noc Kairu – podobnie jak wiele naturalnych minerałów – wykazuje sporo właściwości prozdrowotnych, a energia z kamienia może wspierać funkcjonowanie ciała i duszy. Relaksujące odcienie błyszczącego wisiorka, korala czy oczka pomagają osiągnąć równowagę psychiczną, przynoszą spokój, odprężenie, a także sprzyjają ustabilizowaniu większości emocji. Z tego powodu litoterapia, czyli metoda lecznicza wykorzystująca kamienie do terapii ciała i ducha, zaleca noszenie Nocy Kairu m.in. nie tylko osobom walczącym ze stanami depresyjnymi czy nerwicą, ale także borykającym się ze stałym napięciem nerwowym oraz trudnym do opanowania stresem.

Uważa się również, że skumulowana wewnątrz kamienia pozytywna energia sprzyja nawiązywaniu dobrych relacji, chroni przed podejmowaniem pochopnych decyzji, a nawet pomaga w realizacji obranych celów.

Tajemniczy kamień Noc Kairu – znak zodiaku

Jednak kojąco-uspakajający wpływ to nie wszystkie możliwości, jakimi dysponuje Noc Kairu. Właściwości kamienia dotyczą również relacji międzyludzkich oraz związków opierających się nie tylko na uczuciach, ale także zaufaniu i przyjaźni. Podobno Kamień Czarnoksiężników potrafi przyciągać życzliwie nastawione osoby, które w przyszłości mogą dać wsparcie w trudnych chwilach, a równocześnie działać motywująco i popychać do działania, gdy zajdzie taka potrzeba.

Dodatkowo kamień chroni noszącego przed negatywną energią, złą sławą i wszelkimi pomówieniami, co również pomaga osiągnąć spokój i równowagę wewnętrzną. Jakie znaki zodiaku powinny nosić Noc Kairu? Dla kogo szczególnie zalecany jest ten wyjątkowo piękny kamień?

  • Wodnik – pochodzisz spod znaku wodnika i chcesz wiedzieć, jaki kamień jest przypisany do twojej daty urodzenia? Takie twórcze, niezależne oraz ciekawskie charaktery rozpiera energia, sprawiając, że nie potrafią spokojnie usiedzieć w jednym miejscu. Dlatego idealnymi talizmanami dla osób urodzonych na przełomie stycznia i lutego są: chroniący przed złymi doświadczeniami turkus oraz przynoszące spokój i wewnętrzną harmonię granatowe szkło awenturynowe.

  • Lew – pełne charyzmy i odwagi Lwy uwielbiają czerpać z życia pełnymi garściami, a dzięki wysublimowanemu poczuciu humoru szybko zdobywają przyjaciół nawet wśród potencjalnych wrogów. Największe wady osób urodzonych pod tym znakiem to: arogancja, skłonność do narzucania swojego zdania innym oraz duma, którą bardzo łatwo urazić. Noszenie przy sobie Nocy Kairu pomoże Lwom zapanować nad emocjami i spojrzeć na najbliższych z nieco innej perspektywy.

  • Panna – praktyczne i zawsze opanowane Panny to prawdziwe perfekcjonistki w każdej dziedzinie. Choć w kontaktach towarzyskich raczej wykazują się małomównością i nieśmiałością, przyparte do muru potrafią jasno postawić granice. Głównymi wadami Panien jest skłonność do krytycyzmu oraz kapryszenia, dlatego sprzyjające tworzeniu harmonii kamienie jak ametyst czy Noc Kairu pomagają w opanowaniu niekorzystnych zachowań i emocji.
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze