1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Letnie spotkania pod klonem – sztuka, muzyka, kuchnia i wino w restauracji KLONN w Warszawie

Letnie spotkania pod klonem – sztuka, muzyka, kuchnia i wino w restauracji KLONN w Warszawie

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Prawie w centrum Warszawy, ale z dala od miejskiego zgiełku znajdziecie nowoczesne, a jednocześnie urocze miejsce – restauracja KLONN serwuje nie tylko dobre jedzenie, ale też sztukę i muzykę na żywo. Właśnie rusza cykl letnich, artystycznych spotkań.

Restauracja KLONN jest dosłownie zatopiona w zieleni, a przez okna zagląda do środka imponujące 200-letnie drzewo. To idealna sceneria do spędzania wiosennych i letnich wieczorów poza domem. Teraz jeszcze dodatkowo sporo będzie się w tym miejscu działo.

Sztuka obecna jest w filozofii KLONNU od zawsze. Właścicielem restauracji jest znany architekt i mecenas kultury, Mirosław Nizio. To on inicjuje wydarzenia artystyczne, a jego wybory pochodzą z podejścia do sztuki jako ważnego elementu budowania rzeczywistości: Współczesny świat mierzy się z powszechnie obecnym kryzysem klimatycznym, w którym globalne potrzeby ratowania życia są potrzebą wszystkich. Dlatego, na pierwszym planie powinniśmy stawiać koegzystencję człowieka i natury. O tym, między innymi, powinni mówić artyści, których zapraszam do KLONN-u – opowiada Mirosław Nizio. Projekt integrowania sztuki z założeniami architektonicznymi i ideowymi restauracji realizowany jest we współpracy z kuratorką Karoliną Kliszewską.

9 maja odbędzie się wydarzenie inaugurujące nową instalację i pokaz fotograficzny Michała Szlagi – Nemus Sacrum. Szlaga to artysta wizualny, fotograf, dokumentalista, autor projektów i książek fotograficznych. Od dwóch lat pracuje z lasem, szukając śladów jego pierwotności. W przygotowanym pokazie zwraca się ku współczesnemu, empirycznemu badaniu architektonicznych inspiracji, cywilizacji, które traktowały las jako dar, umożliwiający im przetrwanie.

Co jeszcze będzie się działo w restauracji KLONN? Poznajcie program letnich wydarzeń:

9 maja, godz. 19.00 – inauguracja nowej instalacji i pokaz fotograficzny Michała Szlagi, Remus Sacrum

10 maja, godz. 19.00 – recital Ramony Rey

7 czerwca, godz. 19.00 – recital Karoliny Skrzyńskiej

5 lipca, godz. 19.00 – recital Sami Harba

2 sierpnia, godz. 19.00 – recital Marzeny Ugornej

Dodatkowo, w co drugą i czwartą środę miesiąca odbywają się pop-upy sommelierskie, podczas których można spróbować wyjątkowych win, nie zawsze dostępnych w sprzedaży i dowiedzieć się o nich ciekawych historii. Z kolei w każdy piątek, poza wieczorami koncertowymi, gra w restauracji Dj Mike Sour.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne dla gości restauracji. Warunkiem jest uprzednia rezerwacja pod adresem e-mail: restauracja@klonn.pl lub pod numerem telefonu: 22 100 63 63.

Restauracja KLONN, ul. Jazdów 1B

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze