1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Poczuj dobre wibracje z nowymi gadżetami Durex

Poczuj dobre wibracje z nowymi gadżetami Durex

Fot. Materiały partnera
Fot. Materiały partnera

Seks i gadżety erotyczne to zdrowie!

Aż 97% z nas wierzy, że zdrowie seksualne i przyjemność wpływają na ogólne zdrowie i samopoczucie. Takie przeświadczenie nie wzięło się znikąd – seks faktycznie bezpośrednio oddziałuje na zdrowie, mogąc wpływać na zmniejszenie ryzyka chorób serca, normalizację gospodarki hormonalnej, obniżenie poziomu stresu, obniżenie ciśnienia tętniczego, zmniejszenie ryzyka nowotworów czy poprawę ogólnej odporności. Rozumienie seksualności jako złożonej i dynamicznej części ludzkiego życia, której towarzyszą różnorodne, zmieniające się potrzeby i konteksty, jest kluczowe dla zdrowia każdej osoby (WHO, 2016). Regularne współżycie daje też szereg korzyści dla samopoczucia, takich jak budowanie więzi, podbicie samooceny, umacnianie relacji, poprawa nastroju, dostarczenie fizycznych bodźców i motywacji[1].

Zdajemy sobie z tego sprawę i chcemy dążyć do osiągania maksymalnej przyjemności, która dla każdego oznacza co innego i każdy powinien podejść do tego indywidualnie – metodą eksperymentów znaleźć swój sposób na totalną rozkosz. Można to robić w parze lub solo, a w każdym przypadku pomocne mogą okazać się gadżety erotyczne. To niezwykle szeroka już kategoria, która wzrasta wraz z coraz większym otwieraniem się ludzi na rozmawianie i korzystanie z tego typu urządzeń. Szczególnie przełomowy był okres pandemii, która zredefiniowała podejście do seksualności, spowodowała zmianę zachowań, w tym upowszechnienie gadżetów erotycznych. Między 2019 a 2023 rokiem wartość tej kategorii w Polsce podwoiła się[2]!

To bardzo pozytywny trend, który może korzystnie wpływać na zdrowie. Dzięki korzystaniu z gadżetów erotycznych można jeszcze szybciej i intensywniej czuć przyjemność, zwielokrotnić/zintensyfikować doświadczenia związane z orgazmem, poprawić funkcje seksualne, a także obniżyć stres i napięcie, które są nieodłącznym elementem współczesnego życia. W końcu to nic innego, jak bardziej precyzyjna stymulacja, a co za tym idzie większa świadomość i większa pewność siebie!

Poczuj dobre wibracje z Durex Play

Chcąc eksplorować swoje ciało i potrzeby warto sprawdzić zupełnie nowe gadżety Durex Play. To aż 6 urządzeń odpowiadających zdecydowanej większości typów aktywności – by każdy znalazł coś dla siebie i mógł cieszyć się zupełnie innym, jeszcze przyjemniejszym życiem seksualnym.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Z myślą o urozmaiceniu stymulacji waginalnej, marka proponuje wibrator ze stymulującą końcówką 2w1 Vibe & Tease oraz multistymulator stref erogennych Durex Ride & Tease. Wibrujący masturbator Ride & Vibe oraz rękaw do masturbacji Durex Slide & Ride to z kolei gadżety powstałe z myślą o przyjemności płynącej ze stymulacji penisa. W ofercie jest też rozwiązanie dla praktykujących stymulację analną – wibrująca zatyczka analna Durex Pop & Buzz oraz zestaw korków analnych Durex Deep & Deeper, które zapewniają najbardziej sensualne doznania.

Przewodnik do przyjemności

Jeszcze większe czerpanie przyjemności z używania gadżetu może ułatwić Seksplorownik, który marka Durex stworzyła we współpracy z seksuolożką i terapeutką par, Agatą Stola. To audioprzewodnik, który za pomocą odpowiednich pytań i dźwięków umożliwia lepsze poznanie swojego ciała, potrzeb i miejsc, które najbardziej podniecają, a co za tym idzie – tych, które najlepiej poddać dodatkowej stymulacji za pomocą gadżetu. „Seksplorownik wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom osób, które pomimo zawrotnego tępa życia pragną rozwijać i pielęgnować swoją seksualność. Dzięki swojej innowacyjnej formule daje faktyczną możliwość zatrzymania się i skupienia na swoich fantazjach, pragnieniach i erotycznych marzeniach. Uważność w seksie, czyli mindfulness, to świadome skupienie na chwili obecnej, na doznaniach, które przynoszą rozkosz. Połączenie jej z odpowiednią muzyką i dobrze dobranymi gadżetami erotycznymi może wzmacniać doświadczanie przyjemności i prowadzić do głębszego zrozumienia własnych pragnień” – mówi Agata Stola.

Rozsiądź się wygodnie na kanapie, w łóżku lub w wannie i solo bądź wspólnie z partnerem/partnerką podążajcie za głosami Seksplorownika. Poczujcie dobre wibracje.

[1] Źródło: https://www.healthline.com; https://www.prnewswire.com; Harris Interactive (GSS)

[2] Źródło: Estymacja na podstawie: BCG, PL, 2021; The global sexual wellness devices market, PWC, Dec 2021

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze