1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop
  4. >
  5. Horoskop dla Wodnika na 2023 rok

Horoskop dla Wodnika na 2023 rok

Horoskop 2023 Wodnik (Ilustracja iStock)
Horoskop 2023 Wodnik (Ilustracja iStock)
Horoskop 2023 – Wodnik, żywioł Powietrza, 21.01–19.02. Jednym z powodów, by z niecierpliwością oczekiwać 2023 roku jako Wodnik, jest to, że Saturn przestanie być za twoimi plecami. Ta planeta realizmu i rozrachunków opuści twój znak 7 marca i od tej pory będziesz mogła działać stabilnie i pewnie.

Pluton wejdzie w znak Wodnika 23 marca, rozpoczynając długi cykl osobistej transformacji. W tym i przyszłym roku osoby urodzone w dniach 20–23 stycznia zobaczą, że pewne aspekty ich życia zmieniły się nie do poznania, a jak i dlaczego, mogą odkryć około 20 kwietnia i w drugiej połowie maja. Kolejna ważna data to 1 sierpnia, który oznacza zakończenie procesu rozpoczętego pod koniec stycznia. Tegoroczne zaćmienia padają na strefy odległych horyzontów i kierunku drogi życiowej, więc w maju i październiku wiele z was podejmie zmieniające życie decyzje; chodzi o podróż albo przeprowadzkę, a może całkowitą zmianę kariery. Horoskop Wodnika na 2023 nie wyklucza, że wydarzenia w odległych miejscach spowodują zmiany w twoim życiu. Uran koncentruje swoje rewolucyjne właściwości, mogące zainspirować przełomy, na osobach urodzonych między 4 i 14 lutego: słychać tu zapowiedź końca toksycznych sytuacji.

Miłość i związki

Jest jednak drugi motyw 2023 roku: małżeństwo. Dzięki obecności Wenus do 27 stycznia niektóre Wodniki zaręczą się albo będą planować ślub. Inne nawiążą nowy romans. Jeśli jednak należysz do wymienionych powyżej grup urodzinowych, droga do małżeństwa będzie nieco wyboista. Po części ma to związek z odzyskaniem wolności, ale przyczyną może być również bliska relacja z niewłaściwą osobą. Zwłaszcza połowa maja to okres refleksji i ocen. Od początku czerwca do początku października Wenus będzie wchodzić w strefę relacji i z niej wychodzić. Według horoskopu na 2023 dla Wodnika oznacza to doskonały czas na znalezienie i utrzymanie miłości. Jednak podczas retrogradacji Wenus (23 lipca–4 września) w krainie miłości mogą pojawić się kłopoty, dlatego nie powinnaś wybierać tego okresu na ślub, chyba że pobierasz się z dawno utraconą miłością lub ponownie wiążesz się węzłem małżeńskim.

Praca, życiowe cele i pieniądze

Dla wielu Wodników ostatnie dwa lata były czymś w rodzaju okresu próby. Jeśli nie dotyczyły ich brak pracy lub pieniędzy, to złamane serca i inne smutki. Jednak rok 2023 w horoskopie Wodnika to początek nowej ery, zwłaszcza jeśli urodziłaś się podczas koniunkcji Słońca z Plutonem (wczesne Wodniki). Niczym motyl wyłaniający się z poczwarki wymyślasz siebie na nowo, a w wielu przypadkach oznacza to przyjęcie nowej roli, być może takiej, która dotyczy leczenia lub pomagania. Również zaćmienia 5 maja i 28 października to momenty przełomowe, niezależnie od tego, czy opuszczą kurtynę na pewien sposób życia, czy otworzą zupełnie nowe perspektywy. Saturn faktycznie ruszył dalej, ale przeniósł się do strefy finansów i poczucia własnej wartości, więc nadal możesz borykać się z brakiem pieniędzy i walczyć o uznanie. Na szczęście od 16 maja Jowisz sprawi, że nastąpi rozwój w podstawowym obszarze życia. Poza powiększeniem rodziny, remontem i innymi działaniami jest to doskonały czas na zarabianie pieniędzy z domu.

Wskazówki gwiazd

Perfekcja może być przesadą. Ważne jest, aby praca została wykonana. Dążenie do bycia najlepszym to postawa realistyczna. Kiedy chcemy być perfekcyjni, następują rozczarowanie i frustracja. Saturn opuścił twój znak i tworzysz siebie od nowa. Jako Wodnik w 2023 roku zrób to krok po kroku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze