fbpx

Zwolnij tempo i wygraj udział w warsztatach z marką Elizabeth Arden

Zwolnić tempo
(Fot. iStock) 

Marzymy o tym, żeby mieć więcej czasu dla siebie. Żeby wreszcie spełnić dawno odkładane marzenia, spędzać więcej czasu z przyjaciółmi, podróżować, odpoczywać. Ale zawsze są pilniejsze rzeczy, które trzeba zrobić już. Jak przejść na tryb slow?

Slow life to hasło, które towarzyszy nam od dawna, ale co tak właściwie znaczy? Korzeni trendu na slow life należałoby upatrywać w slow food. Gdy w 1986 roku popularna sieć fast foodów miała otworzyć swoją pierwszą filię we Włoszech – tuż obok przepięknych Schodów Hiszpańskich, dziennikarz Carlo Petrini zorganizował protest. Według niego był to bowiem zamach na włoską tradycję, narzucenie unifikacji posiłków niezależnie od kontynentu. Z owego protestu zrodziła się organizacja, którą Petrini nazwał Slow Food. Symboliczna biesiada i rozdawanie makaronu na placu przy Schodach Hiszpańskich zmieniły się w filozofię, która rozprzestrzeniła się na cały świat. Slow food mówi o tym, by celebrować posiłki, wspierać tradycyjne receptury i lokalne inicjatywy. Powinniśmy jeść bez pośpiechu, delektować się smakiem i jakością potraw przygotowywanych z sercem i z najlepszych lokalnych specjałów.

Zwolnić tempo

Słowo slow dodaje się już nie tylko do jedzenia. Chcielibyśmy też slow fashion, slow beauty, po prostu slow life. (Fot. iStock)

Historie z życia

Marka Elizabeth Arden, widząc dążenie kobiet do wprowadzenia większej równowagi do życia i zmiany priorytetów, postanowiła zaprosić do współpracy trzy influencerki – specjalistki od slow life. Żeby przybliżyć nam ten styl życia i pokazać, że zawsze można zmienić coś na lepsze. Choć brzmi to jak frazes, to naprawdę kwestia naszej wewnętrznej decyzji. Choć obserwując Instagram wydaje się, że ich życie to sielanka, tak naprawdę pracują, jak większość z nas. Tylko tyle, że zmieniły swoje podejście do codziennych problemów. I tego warto się nauczyć.

Katarzyna Chrabąszcz (@katesimplelife) mówi, że według niej slow life to równowaga i harmonia. Słuchanie siebie i życie we własnym tempie.

Zwolnić tempo
Katarzyna Chrabąszcz (Fot. materiały prasowe Elizabeth Arden)

Zdaniem Kate Simple Life najlepiej jest wprowadzać slow life metodą małych kroków. Zamiast rzucać wszystko i uciekać w Bieszczady, lepiej jest ustalić priorytety, spisać racjonalną listę zadań na dany dzień, a w nią wpleść momenty dla siebie.

Równie praktyczne podejście ma do slow life Paulina Ostrowska (@mrsostrovia).

Zwolnić tempo
Paulina Ostrowska (Fot. materiały prasowe Elizabeth Arden)

„Slow life jest dla każdego. Wszyscy możemy podążać tą drogą. Nawet jeśli pracujemy w korporacjach i mieszkamy w wielkich miastach. Na początek znajdź czas na swoje marzenia i przyjemności. Zacznij biegać, malować, uprawiać jogę, podejmij aktywność, która sprawia Ci radość”, radzi Mrs Ostrovia. „Zwracaj uwagę na jakość, a nie ilość. Filtruj informacje i bądź asertywny. Daj sobie szansę na popełnianie błędów. Nie zawsze musisz robić wszystko na 100%”.

Zwolnić tempo
Natalia Knopek (Fot. materiały prasowe Elizabeth Arden)

Natalia Knopek (@simplife.pl) mówi o swoim życiu w ten sposób: „Jestem wieloletnim nauczycielem jogi i medytacji. Prowadzę warsztaty, które nazywam detoksem ciała i umysłu. Wiadomo, że życie to nie jest ciągły relaks, ale staram się elementy tego mojego detoksu wplatać w codzienność. Wystarczą małe rytuały – poranna szklanka ciepłej wody z cytryną, kilka minut jogi i medytacji na powitanie dnia. Myślę, że każdy dzień może być „nieidealnie idealny”, wszystko zależy od naszego nastawienia i umiejętności doceniania małych rzeczy. Praktyka wdzięczności niezwykle poprawia jakość życia”, podsumowuje Natalia.

Zwolnić tempo
(Fot. materiały prasowe Elizabeth Arden)

Zapraszamy na warsztaty

Zainspirowały cię historie naszych bohaterek? Dały impuls do zmiany?

Przyjdź na wyjątkowe warsztaty dla kobiet pod patronatem marki Elizabeth Arden: pt. „Zwolnij, by zachwycić się sobą i światem wokół”. Spotkanie poprowadzi Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka holistyczna, muzykoterapeutka, autorka książek na temat rozwoju osobistego. Spotkanie będzie okazją do poznania narzędzi, z których korzystają miliony ludzi na całym świecie. To medytacja uważności, taniec intuitywny, praktyka koherencji serca i relaksacja.

Zwolnić tempo
Dagmara Gmitrzak (Fot. materiały prasowe Elizabeth Arden)

Żeby wziąć udział w warsztatach, napisz w kilku zdaniach: Co dla Ciebie oznacza slow life?

Odpowiedź przyślij na adres konkurs@zwierciadlo.pl, wpisując w tytule mejla Elizabeth Arden.

Czekamy na Wasze zgłoszenia. Z uwagi na obecną sytuację o terminie warsztatu poinformujemy, gdy możliwe będzie zorganizowanie go, bez ograniczeń podyktowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Dziękujemy za zrozumienie.  

Warsztaty odbędą w Warszawie. REGULAMIN KONKURSU