1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jak poznać, że ktoś jest nami zainteresowany?

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Na jednym z naszych wspólnych czatów padło sporo pytań o to, po czym poznać, że ktoś się nami naprawdę interesuje, że chodzi mu o coś więcej, że mu zależy. Zdarza się bowiem, że status relacji jest trudny do określenia. Dzieje się tak zazwyczaj, kiedy jedna ze stron robi krok w przód, po czym szybko się wycofuje.

Dzieje się tak również wtedy, kiedy ktoś postępuje niekonsekwentnie, a my nie rozumiemy, do czego on/ona zmierza. Oto dwie spośród Waszych wypowiedzi:

~ona45: Co, jeśli mężczyzna na początku miło ze mną rozmawia, zdobywa numer telefonu, a później mówi, że na nic nie czeka i nic na siłę. Najpierw rozmawia ze mną przez telefon godzinami, a później milczy jak grób. O co takiemu facetowi chodzi?

~magda11: Mężczyźni zazwyczaj mówią, że im zależy, ale w czynach tego nie widać. Po czym poznać, że im naprawdę zależy?

Wprawdzie w przytoczonych cytatach swoje wątpliwości formułują kobiety, ale obie strony miewają problemy z ustaleniem status quo.

Ważne sygnały. A oto, po czym możemy poznać, że on/ona myśli o nas poważnie:

1. Jesteś obecny w jej/jego życiu

- Choćbym był, nie wiem jak, zajęty i miał urwanie głowy w pracy, pamiętam o Małgosi i zawsze wysyłam jej przynajmniej jednego lub dwa SMS-y - mówi Jacek. - Takie króciutkie, choćby uśmiechniętą buźkę. Bo ona jest stale obecna w moich myślach i w moim życiu.

2. Troszczy się o ciebie

- Jeśli wiem, że Maćka czeka trudny dzień w pracy albo jest, np. podziębiony - staram się, żeby wiedział, że się o niego troszczę – mówi Joanna. - Trzymam za niego kciuki, przypominam, żeby dbał o siebie. Spotykamy się dwa, trzy razy w tygodniu, ale jeśli on potrzebuje mojego wsparcia, jestem gotowa zrezygnować z angielskiego lub jogi, żeby pojechać do niego z domowym rosołem i aspiryną.

3. Lubi kontakt fizyczny

- Kiedy jesteśmy razem, mam pokusę dotykania i przytulania mojej dziewczyny – mówi Karol. - W tym momencie nie chodzi o seks tylko o bliskość. Lubię trzymać ją za rękę, a kiedy śpimy razem, przynajmniej nasze stopy się dotykają.

4. Kłótnie nie mają znaczenia

- Czasem mam wrażenie, że mogłabym go zabić – śmieje się Milena. - Ma takie swoje głupie zachowania, jest uparty jak osioł i chwilami naprawdę działa mi na nerwy. Ale wiem, że kocham go takiego, jakim jest. Dlatego w naszych kłótniach nie ma raniących słów. I kończą się śmiechem, choć czasem najpierw muszę wziąć kilka głębokich oddechów.

5. Jesteście ze sobą szczerzy

- To wspaniałe, że mogę mojej dziewczynie powiedzieć także o takich sprawach, z których nie jestem dumny – zwierza się Jarek. - Byłem kiedyś trochę na bakier w prawem, w sumie nic poważnego, ale pomyślałem, że skoro mamy być razem, to Ewka powinna o tym wiedzieć. Opowiedziałem więc wszystko jak na spowiedzi. Przyjęła to dobrze, doceniła szczerość.

6. Dzielicie się również słabościami

- Mój facet nie zgrywa przede mną macho, nie udaje kogoś, kim nie jest – mówi Kamila. - To nie oznacza, że się dla mnie nie stara i o siebie nie dba, jednak jest w stanie przyznać się, że na czymś się nie zna, że w czymś jest średni, a nie najlepszy. Ja chcę mu się podobać i na randce wyglądać jak najlepiej, lecz mam świadomość, że nie muszę mieć zawsze perfekcyjnego makijażu i kiedy mam gorszy dzień, to nie powód do paniki.

7. Potrafi stanąć dla Ciebie na głowie

- U mojej mamy zdiagnozowano poważne schorzenie kardiologiczne – opowiada Jacek. - Marta załatwiła jej wizytę u najlepszego specjalisty w naszym mieście. Terminy u niego były bardzo odległe. Ona załatwiła konsultację w tydzień, zrobiła nam tym niespodziankę. Jak jej się to udało? Nie mam pojęcia. Żartowała, że stanęła na głowie. Znaliśmy się dopiero miesiąc. Bardzo mnie tym zaskoczyła. Zrozumiałem wtedy, że coś dla niej znaczę.

Jeśli nie masz pewności, że osoba, z którą się spotykasz, myśli poważnie o Waszym związku - upewnij się, korzystając z powyższej, krótkiej "ściągawki". A może dopiszesz swoje ważne sygnały?

I jeszcze jedno, jeśli w Twojej relacji kompletnie nie wiesz, na czym stoisz i wciąż zadajesz sobie pytania – o co jej/jemu chodzi, czy chce być ze mną, czy nie? – to znaczy, że szkoda Twojego czasu. Przykłady pokazują, że ci, którzy kochają, zwykle wiedzą, jak to okazać.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze