1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Zimowe sporty to nie tylko narty i snowboarding

123rf.com
123rf.com
Zobacz galerię 6 zdjęć
Ulepiłeś już bałwana, pojeździłeś na nartach, snowboardzie i łyżwach? Brakuje ci pomysłów na zimowe aktywności? Oto kilka nowych sportów zimowych, które mogą cię zainteresować.

Skijoring

</a> 123rf.com 123rf.com

Pochodzący ze Skandynawii i Alaski sport przypomina psie zaprzęgi lub kuligi, ale psy czy konie nie ciągną sań a narciarza. Kiedyś skijoring było środkiem transportu - dziś to głównie dyscyplina wyścigowa.

Ice Yachting

</a> 123rf.com 123rf.com

Żeglarstwo na zamarzniętych zbiornikach wodnych wymaga specjalnie zaprojektowanej żaglówki - można ją zrobić samodzielnie lub kupić gotową. Wytrawni lodowi żeglarze osiągają prędkość około 110 km na godzinę, w zależności od wiatru i lodu.

Snowkiting

</a> 123rf.com 123rf.com

To odmiana kitesurfingu na nartach. Dzięki szelkom i uchwytom można kontrolować latawiec (który działa jak żagiel) strukturą podobny do spadochronu. Snowkiting może być uprawiany w dowolnej otwartej przestrzeni, gdzie znajduje się wystarczająco dużo śniegu i wieje wiatr.

Shovel Racing

</a> www.facebook.com/angelfireresort www.facebook.com/angelfireresort

Okazuje się, że łopaty do śniegu służą nie tylko jego odgarniania. Można je też wykorzystywać do zjazdów. Śnieżne mistrzostwa świata Shovel Racing odbywają się co roku w lutym w stanie Nowy Meksyk (). Prędkość osiągana przez uczestników dochodzi do 110 kilometrów na godzinę! Innym oryginalnym sprzętem do zjazdów może być patelnia z kuchni azjatyckiej, tzw. wok. Zawodnicy siedzą w woku i zjeżdżają po torze bobslejowym. W wyścigach zespołów cztery woki są połączone ze sobą za pomocą drewnianej ramy.

Airboarding

</a> http://www.myswitzerland.com/ http://www.myswitzerland.com/

 

W tym przypadku zjeżdża się na lekkim pontonie. Rowki na spodzie zapewniają przyczepność, dzięki czemu kierowca może łatwo panować nad pojazdem przy wykonywaniu ostrych zakrętów. Airboarding można uprawiać na alpejskich stokach, najwięcej: aż 27 oficjalnych stacji z wypożyczalniami sprzętu, znajduje się .

Przegląd kilku nietypowych zimowych aktywności przygotowany przez porównywarkę noclegów  

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze