1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA
 4. >
 5. 10 kwestii istotnych przy wyborze mieszkania

10 kwestii istotnych przy wyborze mieszkania

Zobacz galerię 4 zdjęcia
Chcesz mieszkać wygodnie w dużym mieście? To zwróć uwagę na tych 10 zagadnień szukając własnego M.

 1. LOKALIZACJA – wybieraj miejsca dobrze skomunikowane z centrum miasta, w pobliżu min. dwupasmowych dróg. Ale nie za blisko, by nie słyszeć ich hałasów i nie wąchać spalin. Najlepsze są dzielnice rozwijające się. W Warszawie te, w których powstaje metro – mają duży potencjał wzrostu. Z czasem okolica będzie stawać się coraz piękniejsza i bardziej funkcjonalna. A ceny mieszkań będą rosnąć – zarobek na kupionym M masz murowany.
 2. ZIELEŃ W POBLIŻU– rozbudowujące się dzielnice w Warszawie cierpią na brak parków i skwerów. A zieleń jest niezbędna, by człowiek się wyciszył i odciął od zgiełku miasta. Relatywnie niewielu kupujących bierze ten aspekt pod uwagę. Dopiero po 1-2 latach w nowym miejscu okazuje się, że nie ma gdzie wyjść na spacer z dziećmi, spotkać się z przyjaciółką, poczytać w ciszy książkę.
 3. INFRASTRUKTURA– jeśli teraz nie chorujesz, nie masz dzieci, to i tak prawdopodobnie w przyszłości będziesz korzystać z przychodni, przedszkoli i szkół. Ponownie najlepszą opcją jest wybieranie miejsc, które dynamicznie tę infrastrukturę rozwijają. Albo takich, które już ją mają.
 4. OSIEDLE – sprawdź plan osiedla i jego zagospodarowanie – graficzne wizualizacje często różnią się od zaprojektowanej rzeczywistości. Skontroluj więc czy budynki nie stoją zbyt blisko siebie, czy do mieszkania dociera światło i czy jest plac zabaw. Życie w betonowej pustyni prędzej czy później stanie się męczące.
 5. SĄSIEDZTWO– zweryfikuj w urzędzie gminy i/lub w prospekcie informacyjnym dewelopera (każdy musi ci takowy przedstawić), czy w pobliżu osiedla, do 1 km, nie są planowane duże inwestycje (autostrady, trasy szybkiego ruchu, spalarnie śmieci itd). Jeśli w sąsiedztwie działki nadal są przestrzenie do zabudowy, sprawdź także, co tam może powstać. Bo jeśli kupisz M w 4-piętrowym, z ekspozycją na południe, a za 2-3 lata na sąsiedniej działce, stanie 10-piętrowiec, to radość, jaką daje poranne słońce zastąpi smutek ciągłego życia w cieniu.
 6. DEWELOPER– szukaj firm z doświadczeniem, długo istniejących na rynku – takie z dnia na dzień nie upadają. Ci z renomą, budujący dla wymagających klientów (apartamentowce, nowoczesne biurowce) nie pozwolą sobie na fuszerki. Utrata renomy zbyt dużo, by ich kosztowała. Trzy inwestycje dewelopera, w tym ostatnią, znajdziesz opisane w prospekcie informacyjnym.
 • OFERTA MIESZKANIOWA –wybieraj osiedla, które oferują szeroką gamę wielkości mieszkań – od kawalerek po duże, rodzinne M. Na takich zamieszka zróżnicowana grupa ludzi, tak jak nasze społeczeństwo. Od singli, poprzez rodziny, aż po staruszków przenoszących się z mniejszych miast i wsi. Jeśli wybierzesz osiedle z mieszkaniami tylko dla rodzin, z czasem zaczną ci przeszkadzać stojące przed każdymi drzwiami wózki, czy hałas z przepełnionego placu zabaw.
 • MIESZKANIE – oprócz tego, że powinno być ustawne, najlepiej aby było także... dwustronne - okna z jednej i drugiej strony bloku. Wówczas będziesz miał urozmaicone widoki i więcej światła słonecznego. Domowe biuro czy sypialnię lepiej urządzić w ciemniejszym pokoju, od północnej strony, za to kuchnia i pokój dzienny – w widnej części, od południa. Wybieraj także mieszkania z przestronnymi balkonami – z czasem docenisz relaks na tym kawałku twojej podłogi, z sufitem z gwiazd.
 • WYBUDOWANE, NIE DZIURĘ W ZIEMI– wybieraj osiedla już gotowe, albo w końcowej fazie realizacji, a nie istniejące tylko na komputerowych animacjach. Na takich zaawansowanych inwestycjach możesz przekonać się, jak fizycznie osiedle będzie wyglądało, a po zakończeniu budowy – sprawdzić z fachowcem jakość wykonania.
 • PRZETESTUJ OSOBIŚCIE OKOLICĘ - odwiedź mieszkanie kilka razy. Dojedź tam komunikacją miejską i autem. Rano wyrusz stamtąd do pracy. Pokrąż rowerem po okolicy. Przejdź się na spacer do pobliskiego parku, głęboko w nim pooddychaj. Przetestuj dystanse, dojścia, utrudnienia i ułatwienia. Przekonaj się, czy dobrze czujesz się w tym otoczeniu. Bo w końcu chcesz tam żyć WYGODNIE. I to przez lata.
 • Sprawdź ww. kwestie np. na szybko rozwijającej się Woli. Z bliskim metrem, ciągiem parków w sąsiedztwie i gotową infrastrukturą na wyciągnięcie ręki.

  Zweryfikuj te wątki sam. Nie słuchaj innych.

  To Ty podejmujesz decyzję. Na lata. Które mają być bardzo wygodne.

    tel. 22 290 60 00 sprzedaz@noweodolany.pl

  Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  Autopromocja
  Autopromocja

  ZAMÓW

  WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze