1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Przegląd filmów Andrzeja Munka

fot. materiały prasowe, Plakat - przegląd filmów Andrzeja Munka
fot. materiały prasowe, Plakat - przegląd filmów Andrzeja Munka
We wrześniu mija 50. rocznica śmierci Andrzeja Munka. Stowarzyszenie Filmowców Polskich upamiętni ją wydarzeniem specjalnym – przeglądem filmów reżysera, którym towarzyszyć będą krótkie metraże zrealizowane przez młodych adeptów sztuki filmowej.

Seanse będą miały miejsce w sieci kin SFP – Kinie Kultura w Warszawie i w Kinie Polonia w Łodzi.

Mimo krótkiej kariery filmowej i przedwczesnej śmierci, Andrzej Munk jest uznawany za twórcę wybitnego, jednego z czołowych przedstawicieli polskiej szkoły filmowej.

Przez pięć dni – w warszawskim Kinie Kultura od 12 do 16 września, a w łódzkiej Polonii od 26 do 30 września – kinowa publiczność będzie mogła przypomnieć sobie fabularne dokonania reżysera.

W programie filmy, które na stałe weszły do kanonu arcydzieł polskiej kinematografii - Zezowate szczęście, Eroica, Błękitny krzyż, Człowiek na torze i Pasażerka - ta ostatnia, z powodu nagłej śmierci reżysera, dokończona przez jego współpracownika – Witolda Lesiewicza.

Projekcje filmów Munka poprzedzać będą pokazy krótkich metraży zrealizowanych w Studiu jego imienia, działającym w ramach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. To fabuły, filmy dokumentalne i animacje, wyprodukowane w ramach specjalnych programów dla młodych twórców („30 minut”, „Młoda animacja”, „Pierwszy dokument”), wielokrotnie pokazywane i nagradzane na festiwalach polskich i zagranicznych.

  •  Kino Kultura
Rezerwacja biletów 22 826 33 36

  •  Kino Polonia
Rezerwacja biletów: 42 630 02 15

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze