1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Wystartował festiwal Przemiany

Wystartował festiwal Przemiany

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Godzina 11:00 pierwszego września to oficjalny moment startu festiwalu.

Na Wiślanym Nabrzeżu pojawiły się Elementy Brzegowe – instalacje przestrzenne trojga polskich twórców, nawiązujące do krajobrazu wiślanego w Warszawie. O tej samej porze, na zewnętrznej ścianie korytarza łączącego budynek Centrum i planetarium Niebo Kopernika zawiła Mapa – jeden z projektów Socjologii Wisły. Przez cały czas trwania Przemian będzie można zaznaczyć na niej ważne miejsca nad rzeką w centrum Warszawy. Tuż obok, również o 11:00 ruszyła czytelnia i wypożyczalnia gier plenerowych. Z jej oferty też można korzystać przez całe Przemiany.

W czwartkowy wieczór zapraszamy na projekcje i pokazy. O 18:00 w Sali Audytoryjnej odbędzie się pokaz filmu „Planeta Galata. Most w Istambule” – pierwszy film rzeczny z cyklu Planete Doc Film Festival. O 20:20 wystartuje PechaKucha Night vol.8 – 13 prezentacji na temat Rzeki. PechaKucha to wieczór z pogranicza sztuki i zabawy, jedyna w swoim rodzaju forma prezentacji treści w luźnej i przyjaznej atmosferze. Pochodząca z Japonii formuła zakłada następujące po sobie wystąpienia: każde składa się z 20 slajdów, każdy slajd trwa 20 sekund, każdy mówca musi się zmieścić w czasie.

Zarejestrowane osoby wezmą udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez kolektyw Sputnik, warsztatach rowerowych dla zaawansowanych pod przewodnictwem Marka Sarby i Yasu Matsunaga oraz warsztatach socjopocztówka, podczas których uczestnicy wcielą się w rolę naukowego fotoreportera i samodzielnie poszukają odpowiedzi na pytania, które stawiamy w ramach Socjologii Wisły.

To dopiero pierwszy dzień. Więcej informacji o programie na kolejne dni Przemian – w programie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze