1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Myślisz o laserowej korekcji wzroku? Poznaj 5 zalet tej metody leczenia

Myślisz o laserowej korekcji wzroku? Poznaj 5 zalet tej metody leczenia

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Osoby, którym coraz bardziej ciąży konieczność używania okularów lub mają dosyć noszenia soczewek kontaktowych, poszukują skutecznych sposobów wyeliminowania wad wzroku, aby pozbyć się tych ograniczeń. Laserowa korekcja wzroku jest bezpiecznym i dającym trwałe efekty rozwiązaniem, które pacjentom poprawia komfort i jakość życia.

1.Zabieg jest bezbolesny.

Pacjenci, którzy myślą o poddaniu się laserowej korekcji wzroku, obawiają się bólu. Tymczasem oczy zostają zakropione specjalnymi kroplami, które działają znieczulająco, sprawiając, że zabieg przebiega bezboleśnie. Jedyny odczuwalny dyskomfort może być związany z przytrzymywaniem powiek roztworówką okulistyczną, jednak jest to tylko lekki ucisk.

Jak przygotować się do zabiegu? Wszystkie informacje znajdziesz na

2.Szybki powrót do normalnej aktywności.

Za wyborem tej metody leczenia wad wzroku przemawia szybka i bezproblemowa rekonwalescencja. Już na drugi dzień po zabiegu można wrócić do aktywności, chociaż zalecane jest zapewnienie sobie przynajmniej kilkudniowego wypoczynku. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że tempo dochodzenia do siebie po zabiegu jest kwestią indywidualną, uzależnioną od wybranego sposobu przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku, dlatego też niezastąpiona jest rozmowa z lekarzem na ten temat.

Nie mniej jednak można wymienić ogólne zalecenia, do których należą: ograniczenie pracy przy komputerze, unikanie przebywania w zadymionych i zakurzonych pomieszczeniach, zrezygnowanie z wykonywania dużego wysiłku fizycznego i opalania się. Rekonwalescencja nie może się obyć również bez stosowania przepisanych przez lekarza preparatów oraz wizyt kontrolnych.

3.Długotrwałe efekty.

Osoby, które zdecydowały się na ten zabieg, mogą liczyć na zapomnienie o problemach związanych z zaburzoną ostrością widzenia. Zaletą laserowej korekcji wzroku jest nie tylko wyeliminowanie problemów z widzeniem, ale i to, że efekty są niemalże natychmiast odczuwalne. Z wiekiem może u pacjenta nastąpić starczowzroczność (spadek zdolności akomodacji oka jest zjawiskiem naturalnym, który występuje między 40. a 45. rokiem życia). Tej niedogodności można się pozbyć między innymi dzięki refrakcyjnej wymianie soczewek.

4.Bezpieczeństwo i precyzja zabiegu.

Pierwsze zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonywane były już w latach 80., a od tego czasu ulegały ulepszaniu. Zdobyte doświadczenia i rozwój technologiczny sprawiły, że metoda ta jest obecnie najczęściej wykonywanym i najbezpieczniejszym typem operacji.

Za sukcesem leczenia wad wzroku przy wykorzystaniu tej metody stoi nowoczesny sprzęt laserowy, który w rękach wykwalifikowanego lekarza spełnia doskonale swoją funkcję. O tym, że jest to zabieg całkowicie bezpieczny, świadczy fakt, że każdy impuls lasera jest kontrolowany pod względem energetycznym. W Vidium Medica o poczucie bezpieczeństwa pacjenta dba wyspecjalizowany personel, który w sposób rzeczowy wyjaśnia wszelkie wątpliwości i przekazuje pełne informacje na temat zabiegu”. – Aleksandra Waniczek, specjalista klinki Vidium Medica.

5.Inwestycja w przyszłość i lepszą jakość życia

Wielu pacjentów przed poddaniem się zabiegowi powstrzymuje aspekt finansowy. Tymczasem warto zastanowić się, co będzie korzystniejsze dla stanu naszego portfela: jednorazowy wydatek, który zaowocuje trwałymi efektami, czy konieczność cyklicznych konsultacji ze specjalistą, wymiany soczewek i okularów.

Nie bez znaczenia jest również to, że jedną z głównych motywacji pacjentów poddających się temu zabiegowi jest potrzeba uwolnienia się od okularów lub soczewek. Brak konieczności ich używania zwiększa komfort niemal w każdym aspekcie życia – poczynając od pracy zawodowej, poprzez wykonywanie domowych obowiązków, na spędzaniu wolnego czasu kończąc. Nową jakość widzenia docenią bez wątpienia osoby aktywne fizyczne, których wada wzroku mogła ograniczać w realizowaniu sportowych pasji.

Po laserowej korekcji wzroku można zapomnieć o dyskomforcie związanym z podrażnieniami oczu od soczewek. Co więcej, niektórzy nie lubią swojego odbicia w lustrze po założeniu okularów, a ich pozbycie się jest dla nich drogą do odzyskania pewności siebie. Uwolnienie się od ograniczeń przekłada się na czerpanie większej radości z życia.

Potrzeba uwolnienia się od soczewek czy okularów jest kluczową motywacją dla większości osób poddających się zabiegowi. Jakość życia wzrasta.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze