1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA
 4. >
 5. Dzień Dziecka w Maciusiowym Królestwie. Muzuem POLIN zaprasza na rodzinny piknik

Dzień Dziecka w Maciusiowym Królestwie. Muzuem POLIN zaprasza na rodzinny piknik

Dzień Dziecka 2018 w Muzeum POLIN, fot. Magdalena Starowieyska/Muzeum POLIN
Dzień Dziecka 2018 w Muzeum POLIN, fot. Magdalena Starowieyska/Muzeum POLIN
Bajkowy rodzinny piknik na zielonym skwerze, królewski turniej z nagrodami dla dzieci, wystawa „W Polsce króla Maciusia”, warsztaty, strefa zabaw dla najmłodszych, a także koncert bajki muzycznej na orkiestrę i chór dziecięcy. Wybrane warsztaty przygotowano również z myślą o dzieciach Głuchych i Niewidomych. To wszystko z okazji Dnia Dziecka już w najbliższą niedzielę 2 czerwca w Muzeum POLIN.

godz. 11.00-15.00, Piknik „W Maciusiowym królestwie”

Muzeum POLIN zaprasza dzieci wraz z opiekunami na niezwykły, bajkowy piknik rodzinny, który w tym roku towarzyszy wystawie „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości". Tego dnia w Maciusiowym królestwie ogłoszony zostanie wielki turniej. Na gości czekają wyzwania – rozwiązywanie zagadek, pokonywanie labiryntów i przeszkód w parku linowym, majsterkowanie, szycie czy malowanie.

godz. 15.00, Koncert – premiera bajki muzycznej „Król Maciuś I”

Dzień zakończy się premierą bajki muzycznej. Utwór na orkiestrę i chór dziecięcy skomponował Jerzy Rogiewicz, a słowa napisał Grzegorz Uzdański. Inspiracją natomiast była książka Janusza Korczaka „Król Maciuś I” oraz wystawa „W Polsce Króla Maciusia”, którą w Muzeum POLIN można oglądać do 1 lipca. Na koncert obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Bilety będą do nabycia na .

W punkcie informacyjnym pikniku będzie dostępny tłumacz Polskiego Języka Migowego oraz tłumacz znający język ukraiński. Muzeum przygotowało zajęcia w języku ukraińskim we współpracy z Ukraińskim Domem w Warszawie.

Podczas warsztatów dla dzieci Głuchych (co 30 minut w godzinach 11:00-13:00):

 • zagramy w królewskie kalambury w Polskim Języku Migowym
 • będziemy odgadywać hasła rysowane, pokazywane gestami, mimiką twarzy
 • nauczymy się słów w Polskim Języku Migowym (PJM)
Na warsztatach dla dzieci Niewidomych (co 30 minut w godzinach 13.00-15.00):
 • zagramy w królewskie dźwięczne memory
 • zbudujemy królewski pomnik
 • stworzymy królewskie korale
Warsztaty poprowadzi Magdalena Poślada - tyflopedagog, asystentka osób z niepełnosprawnościami.

Zapisy na warsztaty dla dzieci Głuchych i Niewidomych pod adresem muzeumdostepne@polin.pl lub pod numerem telefonu: 22 47 10 303.

Zapraszamy również (szczególnie najmłodszych) do multisensorycznej strefy MALUCHA pełnej zabaw wspierających rozwój. Czeka Was tor przeszkód, tunele do przechodzenia, zabawy kolorowymi pomponikami, pojemniki z kaszą manną, masażery z różnych tworzyw sztucznych czy drewna, bujawka, deska obrotowa, równoważnia oraz rysowanie na folii. Po zabawie zapraszamy do strefy JEDZENIA na smaczne i zdrowe przekąski.

1 i 2 czerwca wstęp na wystawę „W Polsce króla Maciusia” jest bezpłatny.

Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” 

„W Polsce króla Maciusia” to niezwykła wystawa dla dzieci i dorosłych, która tworzy przestrzeń do międzypokoleniowej rozmowy, samodzielnych odkryć i doświadczania w działaniu. Pretekstem do spotkania jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Muzeum przypomina trudy i wyzwania odbudowy państwa oraz postać Janusza Korczaka - pedagoga i społecznika, prekursora praw dziecka. POLIN zaprasza na pasjonujące spotkanie w świecie Króla Maciusia, pełne angażujących zadań i wspólnej zabawy w bajkowej scenografii.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze