1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Maszynka do golenia, krem czy depilator? Domowe sposoby na pozbycie się niechcianych włosów.

Maszynka do golenia, krem czy depilator? Domowe sposoby na pozbycie się niechcianych włosów.

W ostatnich latach coraz więcej kobiet – w tym rozmaitych influencerek – rezygnuje z depilacji; tłumaczą, że akceptują swoje ciało takim, jakim jest, chcą być naturalne i sprzeciwiają się „odgórnie narzuconym zasadom”. Inne z kolei wciąż szukają najlepszego (czyli jak najmniej bolesnego i dającego długotrwały efekt) sposobu na pozbycie się niepożądanego owłosienia z nóg, okolic bikini czy pach.

Sposoby na gładką skórę

Dobry rozwiązaniem wydaje się bez wątpienia wizyta w salonie kosmetycznym i poddanie się depilacji laserowej. Istnieje jednak duża liczba przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu; dla wielu kobiet zaporowa jest też cena – bo należy pamiętać, że jeden zabieg nie wystarczy, by całkowicie pozbyć się wszystkich włosów. Można więc skorzystać z domowych sposobów i znaleźć ten najbardziej odpowiedni dla siebie.

Maszynka do golenia
Najszybszy, najtańszy i wciąż najpopularniejszy sposób na gładką skórę. Niestety, przy tym wyjątkowo krótkotrwały – czasem włosy odrastają już drugiego dnia, a na podrażnionym ciele mogą pojawić się czerwone krostki.

Krem lub żel
Sposób bezbolesny, ale nieprzeznaczony dla kobiet o wrażliwej i podatnej na uczulenia skórze; środki chemiczne zawarte w kremie mogą spowodować wysypkę.

Wosk
Wymaga precyzji, odpowiedniego przygotowania i, przede wszystkim, sporej wytrzymałości na ból. To metoda bardzo skuteczna (o włosy nie trzeba się martwić zwykle przez następny miesiąc), ale nie wszystkie panie są w stanie znieść towarzyszące jej niedogodności.

Depilator elektryczny
, podobnie jak wosk, usuwają włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt gładkiej skóry utrzymuje się do kilku tygodni. Przed przystąpieniem do zabiegu (najlepiej wykonywać go wieczorem) warto wziąć ciepły prysznic i zrobić peeling. Depilator przystawiamy do wysuszonej skóry pod kątem 90 stopni i przesuwamy spokojnym, niezbyt szybkim ruchem. Pamiętaj też o obowiązkowym nawilżeniu po depilacji. Ten sposób jest skuteczny, ale i bolesny – warto więc wybrać urządzenie, które posiada nakładkę masującą lub chłodzącą. Urządzenie nie jest polecane kobietom o bardzo wrażliwej skórze.

Depilator laserowy
Jeszcze niedawno podobne zabiegi były dostępne jedynie w salonach kosmetycznych – teraz jednak każda z nas może zamienić swoje mieszkanie w studio piękności. Zabieg przy użyciu depilatora laserowego jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny (choć niektórzy mogą odczuwać mrowienie lub szczypanie); emitowana przez urządzenie wiązka światła przenika w głąb skóry i niszczy cebulki włosów. Jeśli zaś chodzi o wady? Depilatory laserowe są dość drogie, a cały proces jest czasochłonny; należy też pamiętać, że taki depilator nie zawsze usunie owłosienie na stałe i może zajść potrzeba powtarzania depilacji co jakiś czas. Więcej na temat depilatorów przeczytasz w artykule, który podpowie ci,

Tekst powstał we współpracy z

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze