1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Grudniowy Londyn może przyprawić o zawrót głowy

Grudniowy Londyn może przyprawić o zawrót głowy

Grudzień w Londynie to czas wyjątkowy i magiczny. Zjawiskowe oświetlenie ulic i witryn sklepowych uchodzi za jedno z piękniejszych na świecie. Rozmachem dekoracji, a przede wszystkim świątecznym urokiem na każdym kroku zachwycają przechodniów Bond Street, Carnaby Street czy słynna Oxford Street.

Na tej ostatniej będziemy mieli szansę spróbować tradycyjnych, świątecznych smakołyków zebranych na jedynym w swoim rodzaju świątecznym targu. Organizowany od niedawna, szybko zyskał popularność. Z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze londyńczyków oraz turystów wyczekujących otwarcia pełnych przepychu straganów. Nie od dziś wiadomo przecież, że uliczne zakupy to doskonały sposób na wyszukanie oryginalnego prezentu dla najbliższych.

Zapach imbiru i cynamonu unoszący się nad straganami, zachęca do dalszych spacerów ulicami miasta. Warto się skusić, bowiem w grudniowym Londynie na każdym kroku natykamy się na świąteczne atrakcje. Im bliżej Świąt, tym łatwiej będzie spotkać Świętego Mikołaja. W otoczeniu reniferów zerka na najmłodszych z niejednej sklepowej witryny. Jeśli jednak kolejka oczekujących na rozmowę z ikoną Świąt okaże się za długa, dzieci z pewnością urzekną uliczne pantomimy, grupy kolędników czy postacie Disney’a krążące po Regent Street.

Poza wszelakiego rodzaju aktywnościami, organizowanymi na świeżym powietrzu, grudzień w Londynie pełen jest wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. Każdy meloman wie, że to czas największych i najbardziej oczekiwanych premier w operze. Poza nowymi aranżacjami, wystawiane są najsłynniejsze świąteczne sztuki m.in.: Dziadek do Orzechów, Jezioro Łabędzie. Z myślą o dzieciach, w miejskich teatrach prezentowane są światowej klasy musicale, jak chociażby uwielbiany ‘Upiór w Operze’.

Również muzea nie pozostają obojętne na bożonarodzeniową aurę. Największe zbiory brytyjskiej korony dostępne są dla zwiedzających przez całe Święta. Korzystając z okazji, poza stałymi wystawami warto zajrzeć na te tematyczne, poświęcone historii i tradycji obrządków świątecznych.

Warto więc wziąć pod uwagę świąteczny wypad właśnie do Londynu. Od 11 grudnia 2011 British Airways udostępnią bilety w promocyjnych cenach.

Więcej szczegółów na stronach

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze