1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Zgłoś swojego faworyta do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Zgłoś swojego faworyta do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

materiały prasowe
materiały prasowe
Do niedzieli można zgłaszać swoich faworytów do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 roku

Autor zwycięskiej książki otrzyma nagrodę w wysokości 50 000 zł, w przypadku książki obcojęzycznej nagrodę w wysokości 15 000 zł otrzymuje także jej tłumacz.

Laureata poznamy 11 maja 2012 roku podczas III Warszawskich Targów Książki.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 stycznia 2012 roku (decyduje data stempla pocztowego). W sprawach związanych z Nagrodą można się kontaktować z sekretarzem Nagrody: bozena.dudko@agora.pl, tel. komórkowy 607 310 445.

Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w formie pisemnej na adres: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Kultury, 00-375 Warszawa, ul. Smolna 10a, z dopiskiem Nagroda Kapuścińskiego.

Regulamin Nagrody jest dostępny na oraz na , a także w siedzibach organizatorów konkursu.

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawana jest od 2010 roku. To forma wyróżnienia i promocji najwartościowszych książek reporterskich, które podejmują ważne problemy współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur. Jej celem jest uhonorowanie mieszkającego przez ponad 60 lat w Warszawie Ryszarda Kapuścińskiego, wybitnego reportera, dziennikarza, publicysty i poety, najczęściej – obok Stanisława Lema – tłumaczonego polskiego autora.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze