1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Kinkiety do sypialni - czy warto?

Kinkiety do sypialni - czy warto?
Kinkiety do sypialni - czy warto?
W dzisiejszych czasach liczy się praktyczność i funkcjonalność każdego elementu w domu, czy mieszkaniu. Już nie wybiera się na ślepo dodatków i wyposażenia, które później nie ma zastosowania w praktyce. Nic dziwnego, że kinkiety do sypialni i innych pomieszczeń są wybierane tak często. To praktyczne, funkcjonalne rozwiązanie, które dodatkowo świetnie się prezentuje! 

Oczywiście to nie jest tak, że kiedy myślimy o oświetleniu sypialni, od razu nasuwa się myśl o kinkietach. Przeważnie pierwszym wyborem wśród klientów jest oświetlenie sufitowe, które daje mocne światło. Czy jednak w takim pomieszczeniu jak sypialnia, która ma być oazą spokoju i relaksu mocne lampy sufitowe lub wiszące to dobre rozwiązanie? Kinkiety do sypialni to bardziej praktyczny element, który pomoże Ci w wielu sytuacjach, a ich umiarkowane światło punktowe sprawi, że zrelaksujesz się po ciężkim dniu w pracy, opiszemy to jednak za chwilę. Najpierw sprawdź, jakie masz możliwości, jeśli chodzi o zakup kinkietów.

Kinkiety do sypialni - rodzaje

Jest kilka rodzajów najpopularniejszych kinkietów ściennych. Przede wszystkim różnice widoczne są w budowie, ale również mobilności ramienia, o czym za chwilę. Jeśli chodzi o konstrukcje to podstawową różnicą jest klosz. Kinkiety do sypialni mogą, ale nie muszą mieć tego elementu. W grę wchodzi przede wszystkim styl, na jaki chcesz postawić wybierając lampy do sypialni, ale także to, jak światło ma padać na dany punkt. Z kloszem w kształcie kielicha strumień świetlny nie rozproszy się, będzie punktowy, kiedy z kolei okrągły klosz może sprawić, że światło będzie uciekać bokami. Kolejną różnicą jest ramie. Możesz postawić na ruchome lub stabilne. Polecamy jednak wybrać ruchome, wtedy możesz samodzielnie korygować jego ustawienie i oświetlać interesującą Cię część sypialni. Te dwa elementy to podstawowe różnice w kinkietach. Warto także dodać, że oświetlenie to może być zasilane zwykłą żarówką lub światłem LED - to także wprowadza różnice w barwie światła, czy jego natężeniu. Jak widzisz, wybór jest spory. Lampa nad łóżko gwarantująca światło punktowe, kilka kinkietów zapewniających całkowite oświetlenie sypialni, wybierz coś, co spełni Twoje oczekiwania. Wszystko znajdziesz tutaj: .

Dlaczego warto postawić na kinkiety?

Oświetlenie sypialni kinkietami ma kilka zalet. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy ma to być główne źródło światła, czy tylko dodatek. Zacznijmy jednak od tego, że to główne światło w tym pomieszczeniu. Stawiasz więc na kilka źródeł, na przykład po jednym kinkiecie na ścianę. Kiedy utrzymane są w tym samym stylu (najlepiej ten sam model), niejako wyświadczasz przysługę wnętrzu. Możesz mieć pewność, że będzie to wyglądać zjawiskowo, przy tym będzie bardzo praktyczne. Łatwiej wyczyścić kinkiet od lampy sufitowej, nawet tej wiszącej. Kolejna sprawa to wyjątkowy nastrój, jaki zostanie nadany przez kinkiety do sypialni. Kolejna zaleta? Możliwość wyboru, czy chcesz, aby świecił się jeden kinkiet, czy może wszystkie? Ponadto, kiedy decydujesz się na ruchome ramię, możesz dowolnie ustawiać punkt lub punkty, które mają zostać oświetlone. Pojedynczy kinkiet w sypialni to na przykład świetna lampa nad łóżko. Jeśli uwielbiasz czytać książki, gazety, przeglądać internet przed snem - to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Jak sam widzisz, lampy do sypialni w postaci kinkietów to praktyczne, funkcjonalne, wprowadzające świetny nastrój rozwiązanie, na które warto postawić!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze