1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Louder than Words / Więcej niż Słowa

Louder than Words / Więcej niż Słowa

Teatr na Woli zaprasza 9 marca o godzinie 19:00, na gościnny występ Gregga Goldstona - jednego z najwybitniejszych mimów na świecie.

"Louder than Words" łączy komedię, dramat i finezję teatru pantomimy. Goldston  w klasyczne  etiudy  wplata elementy tańca współczesnego, korzysta z muzyki klasycznej i popularnej /np. utwory Toma Waitsa i Michaela Jacksona/. Spektakl składa się z kilkunastu etiud, część z nich Goldston pokazał na zeszłorocznym Festiwalu Sztuki Mimu.

The New York Times nazwał  przedstawienia Gregga Goldstona „feerią fizycznej wirtuozerii”, zaś Marcel Marceau powiedział, że „jego wizja rozwinęła sztukę pantomimy”.

Gregg Goldston pierwsze kroki stawiał u Richmonda Sheparda; uczył się także u Moni Yakim oraz Stefana Niedziałkowskiego, a w końcu także współpracował ze swoim wzorem - Marcelem Marceau. Od ponad 35 lat Gregg występuje jako solista w USA, Azji i Europie, w unikalny sposób łącząc balet i taniec współczesny. Założył również wędrowny siedmioosobowy zespół The Invisible People oraz trio The Funny Bones z siedzibą na Manhattanie. W 1980 roku założył szkołę dla mimów The Goldston School for Mimes - intensywny program letnich szkoleń w Gambier w stanie Ohio. Szkoła organizowała seminaria z udziałem Marcela Marceau, Stefana Niedziałkowskiego, jak również letnie sezony przedstawień pantomimy. Obecnie szkoła działa pod nazwą The School for Mime Theatre. W 2005 roku Gregg zaczął prowadzić warsztaty w Warszawie.

Więcej informacji o Greggu Goldstonie:

9 marca 2012, godzina 19:00 Teatr Na Woli, ul. Kasprzaka 22 Bilety: 22 632 24 78, bilety@teatrnawoli.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze