1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Farby do twarzy dla dzieci – czy wybierasz te bezpieczne?

Farby do twarzy dla dzieci – czy wybierasz te bezpieczne?

materiały prasowe
materiały prasowe
Farby do twarzy dla dzieci błyskawicznie zmienią twoje dziecko w tygrysa, biedronkę, motyla lub psa. Na co zwrócić uwagę kupując farby do twarzy dla dzieci, jak wybrać te naprawdę bezpieczne dla delikatnej skóry?

Od dobrych kilku lat farby stały się gadżetem niezwykle popularnym wśród maluchów, szczególnie podczas rozmaitych wydarzeń plenerowych, które zaczną się już za chwile: festynów, koncertów i pikników. To czasami  również główna atrakcja przyjęć urodzinowych dzieci,  zajęć w klubikach, centrach zabaw czy w świetlicach szkolnych. Jak nie pogubić się w gąszczu oferowanych na rynku zestawów? Farby do twarzy dla dzieci możemy dziś kupić niemal w każdym sklepie, ale należy pamiętać o tym, że niestety nie wszystkie produkty, dostępne na sklepowych półkach, są bezpieczne dla skóry naszego dziecka.

Na co zwrócić uwagę kupując farby do twarzy dla dzieci?

1. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy farby do twarzy dla dzieci, które zamierzamy kupić, spełniają normy przewidziane dla kosmetyków. Najbardziej prestiżową instytucją na świecie, prowadzącą badania i potwierdzającą zgodność z normami jest Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków FDA. Logo FDA na opakowaniu to większa pewność, że farby do twarzy dla dzieci nie uczulą ich wrażliwej skóry, a także, że nie pomalujemy naszym dzieciom buzi niesprawdzonymi podróbkami.

2. Należy dokładnie czytać etykiety - na opakowaniach farbek znajduje się oznaczenie, dla dzieci w jakim wieku przeznaczony jest produkt.

3. Warto sięgać po sprawdzone farby do twarzy dla dzieci, takie które łatwo się zmywają przy pomocy ciepłej wody z mydłem.

4. Farby do twarzy dla dzieci muszą być hipoalergiczne - nie mogą uczulać wrażliwej skóry dzieci.

Obecnie najczęściej do malowania buziek wykorzystuje się farby do twarzy dla dzieci w kremie, ale są też kredki do malowania ciała. Dodatkowego wymiaru malowanym wzorom mogą dodać dodatki dekoracyjne. Pudry opalizujące i brokatowe żele dodadzą blasku, a błyszczące cekiny podkreślą charakter malowanego motywu. Koszt farbek w zależności od ilości kolorów waha się w przedziale od kilkunastu do kilkuset zł. W ofercie tej marki znajdziecie farby w kolorach klasycznych, metalicznych, z połyskiem, ale również gotowe tematyczne zestawy, zestawy farb świecących w świetle UV, wraz z instrukcją, jak wykonać rysunek. Warto wypróbować ten pomysł, bo radość maluchów  z takiej chwilowej, kolorowej metamorfozy, jest wielka. Idąc tym tropem, po pomalowaniu buzi można rozpocząć z dzieckiem tematyczną zabawę, w zależności, na jaką postać lub zwierzę zdecydowaliście się, przystępując do tej kreatywnej zabawy. Nie zniechęcajcie się, kiedy pierwsze efekty waszej pracy nie będą wyglądały jak dzieła Moneta. To nie konkurs, tylko zabawa, przy której w dodatku jest mnóstwo śmiechu. Później to wy możecie poprosić dziecko o malunek na Waszych buziach i wtedy dopiero robi się wesoło!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze