1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. „Tajemnica diamentów” – premiera teatralnego serialu detektywistycznego

„Tajemnica diamentów” – premiera teatralnego serialu detektywistycznego

materiały prasowe
materiały prasowe
15 kwietnia w Teatrze Miniatura odbędzie się światowa prapremiera teatralnej adaptacji „Tajemnicy diamentów”, pierwszej z bestsellerowej serii książek detektywistycznych dla dzieci szwedzkiego autora Martina Widmarka.

Seria „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” opowiada o dwójce przyjaciół z klasy, Mai i Lassem, którzy zakładają agencję detektywistyczną i pomagają rozwiązywać zagadki w fikcyjnym miasteczku Valleby.

Spektakl w Miniaturze to kryminał w stylu Agathy Christie dla najmłodszych, dzieci w wieku od 6 lat. Jest złodziej, są podejrzani i para sprytnych detektywów. Przedstawienie zawiera elementy interakcji z publicznością – aktorzy wcielają się w role dziennikarzy, którzy nie tylko opisują perypetie głównych bohaterów, ale razem z widzami prowadzą śledztwo. Zbierają poszlaki, prowadzą wywiady, wyciągają wnioski. Młodzi widzowie sami mogą się poczuć jak detektywi lub dziennikarze.

Inscenizację wzbogaca miniaturowa szczegółowa makieta miasteczka, którego architektura nawiązuje do charakterystycznych budowli Gdańska. Po ulicach miasteczka porusza się kamera rejestrująca wybrane sceny – śledzi losy głównych bohaterów, a także niebezpieczny pościg policyjny za samochodem przestępcy.

Przedstawienie jest pełne humoru, dynamiczne, zaskakujące i nieszablonowe, dzięki czemu zaciera się granica między sceną, a publicznością. Będzie to też pierwszy odcinek serialu teatralnego dla dzieci, którego następna część, zatytułowana „Tajemnica kina” będzie miała premierę na jesieni.

Autorem adaptacji oraz reżyserem spektaklu jest Ireneusz Maciejewski, młody twórca, który ma już na swoim koncie kilkanaście udanych przedstawień w teatrach w całej Polsce. Muzykę do „Tajemnicy diamentów” przygotował trójmiejski zespół Old Time Radio, a teksty piosenek napisała gdyńska poetka Joanna Herman.

Seria „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” jest międzynarodowym bestsellerem, przetłumaczonym na ponad 20 języków. Martin Widmark od 2004 roku co roku otrzymuje nagrodę Bokjuryn (szwedzką nagrodę literacką, zorganizowaną tak, że ponad 50 000 dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat głosuje na swoje ulubione książki) w kategorii wiekowej 7-9 lat. Jest najczęściej wypożyczanym autorem w Szwecji, zdetronizował w tym względzie nawet legendarną Astrid Lindgren. Język książek Widmarka jest prosty, ale w skuteczny sposób komunikuje zagadkowe i skomplikowane historie. Zabawne ilustracje Heleny Willis wzmacniają przekaz.

Spektakl dla dzieci w wieku: od 6 lat 15 kwietnia godz. 17.00, Miejski Teatr Miniatura, ul. Grunwaldzka 16, Gdańsk Bilety w cenie: wt.-pt. 15 zł, balkon 12 zł, sob.-niedz. 17 zł, balkon 15 zł do nabycia w kasie Teatru Miniatura (wtorek-piątek: 9.00-15.00, czwartek: 9.00-17.00, sobota-niedziela: 2 godziny przed spektaklem). Rezerwacja: tel. 58 341 94 83, informacja: organizacjawidowisk@teatrminiatura.pl Więcej informacji:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze