1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA
 4. >
 5. Kultowy, ponadczasowy, z historią. Replica 1897 – edycja limitowana scyzoryka

Kultowy, ponadczasowy, z historią. Replica 1897 – edycja limitowana scyzoryka

Replica 1897 – edycja limitowana (Fot. materiały partnera)
Replica 1897 – edycja limitowana (Fot. materiały partnera)
Dzięki marce Victorinox możesz spełnić marzenie i być posiadaczem kawałka historii… w zasięgu swojej dłoni! Marka świętuje 125-lecie szwajcarskiego scyzoryka oficerskiego i z tej okazji wprowadza na rynek replikę „Oryginalnego Szwajcarskiego Scyzoryka Oficerskiego i Sportowego” – Replica 1897 – w edycji limitowanej, obejmującej zaledwie 9999 sztuk. Każdy scyzoryk posiada swój indywidualny numer oraz grawerunek roku 1897, co sprawia, że może być perełką kolekcjonerską lub niezwykłym prezentem, na przykład na zbliżający się Dzień Ojca!

Wszystko zaczęło się w 1897 roku, kiedy to Karl Elsener opatentował „Oryginalny Szwajcarski Scyzoryk Oficerski i Sportowy”, obecnie znany jako szwajcarski scyzoryk oficerski. Rok 2022 to dla Victorinox czas świętowania 125-lecia tego kultowego produktu, który jest symbolem jakości, funkcjonalności, innowacji i ikonicznego wzornictwa oraz kamieniem węgielnym w historii marki. Jej początkiem był warsztat ślusarski otworzony w 1884 w miejscowości Ibach, w którym Karl Elsener I zajmował się ostrzeniem oraz produkcją noży. Ogromne zaangażowanie w produkty, wysoka jakość i pasja przyczyniły się do dużego sukcesu małego zakładu rzemieślniczego. W trakcie niecałej dekady produkowane narzędzia zyskują sławę, co wpływa na zwiększone zapotrzebowanie na nowych pracowników i dalszy rozwój warsztatu. Rosnąca popularność była dowodem na docenienie kunsztu i precyzji, które poznał cały świat. To historia, która inspiruje do podążania za tym co się kocha, do podejmowania wyzwań i bycia otwartym na to co nowe. Przełomem okazał się rok 1921, kiedy wynaleziono stal nierdzewną i zaczęto wykorzystywać ją do produkcji scyzoryków. Z czasem czerwony scyzoryk stał się symbolem kreatywności – jego funkcje zachęcają do tworzenia dzieł sztuki, przedmiotów użytku codziennego, do odkrywania i otaczania się naturą, aż po własnoręczne naprawianie sprzętów.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Zewnętrzna część scyzoryka Replica 1897 niczym nie różni się od pierwowzoru, jednak wnętrze zostało wzbogacone o najnowsze rozwiązania. Wulkanizowany materiał okładek w kolorze czerwonym gwarantuje pewny chwyt i komfort użytkowania, natomiast punca na dużym ostrzu oraz dowód patentu „Gesetzlich Geschützt” (chroniony prawem) na śrubokręcie zapraszają nas do podróży w czasie. Model Replica 1897 posiada ostro zakończone małe ostrze, korkociąg o nietuzinkowym kształcie, doskonale wbudowane szydło oraz wyjątkowy otwieracz do puszek. Kolekcjonerski scyzoryk, jak wszystkie noże i narzędzia Victorinox, wykonany jest z najwyższej klasy stali nierdzewnej tak, by służyć przez wiele lat, a nawet pokoleń! Dodatkowo, każdy przedmiot jest objęty wieczystą gwarancją na wady materiałowe i wady wykonania.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Limitowany scyzoryk doskonale wpasuje się do kolekcjonerskiego zbioru, a także jako oryginalny prezent np. dla ukochanego taty. Każdy scyzoryk z liczącej 9999 sztuk edycji sprzedawany jest z certyfikatem w unikalnym pudełku oraz posiada indywidualny numer i grawerunek roku 1897. Model potwierdza przywiązanie rodzinnego brandu do tradycyjnego rzemiosła i wysokiej funkcjonalności, jakości oraz innowacyjności charakteryzujących markę. Dostępny jest w specjalistycznych sklepach, butikach z prezentami i upominkami oraz sklepach stacjonarnych i stronie internetowej Victorinox.

Szczegóły

Replica 1897 – edycja limitowana

 • duże ostrze
 • małe ostrze
 • korkociąg
 • otwieracz do puszek
 • śrubokręt 5 mm
 • rozwiertak, szpikulec i szydło
 • wysokość: 15 mm
 • długość: 91 mm
 • waga: 82 g

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

O firmie Victorinox

Victorinox AG to rodzinna firma o zasięgu globalnym. Jej dzisiejsze kierownictwo to czwarte pokolenie rodziny założycieli. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Ibach w kantonie Schwyz – w samym sercu Szwajcarii. To tam Karl Elsener I, założyciel firmy, otworzył w 1884 roku zakład produkcji noży i – kilka lat później – opracował legendarny „Oryginalny Szwajcarski Scyzoryk Oficerski”. Dzisiaj firma produkuje nie tylko słynne na całym świecie scyzoryki, ale również wysokiej jakości noże domowe i profesjonalne, zegarki, torby i akcesoria podróżne oraz perfumy. W 2005 roku Victorinox przejął firmę Wenger SA z siedzibą w Delémont – renomowanego producenta scyzoryków i zegarków. Scyzoryki Wenger w 2013 roku zostały włączone do kolekcji Victorinox – aktualnie portfolio Wenger obejmuje zegarki oraz torby i akcesoria podróżne. Produkty marki są dostępne online, w sklepach firmowych oraz w rozległej sieci sklepów spółek zależnych i u dystrybutorów w ponad 120 krajach. W 2019 roku zatrudniająca ponad 2100 pracowników firma osiągnęła obrót na poziomie 480 milionów franków szwajcarskich.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze