1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. W związku czy samemu – jak najlepiej czują się poszczególne znaki zodiaku?

W związku czy samemu – jak najlepiej czują się poszczególne znaki zodiaku?

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Jeśli chodzi o potrzebę życia w relacjach, nie wszystkie znaki zodiaku są sobie równe. Niektóre mogą przez długi czas być singlami, a inne nie wyobrażają sobie egzystencji bez drugiej połówki. Najbardziej zagorzały w życiu w pojedynkę jest Wodnik, a najbardziej pragnąca bycia we dwoje – Waga.

Znaki zodiaku – od najmniejszego do największego prawdopodobieństwa bycia singlem

Waga: Jest podopieczną Wenus, planety miłości, i zodiakalną specjalistką od partnerstwa, dlatego życie w parze jest jej naturalnym środowiskiem. Lubi mieć poczucie przynależności, nie przepada za to za samotnymi wieczorami. Jest wspaniałą towarzyszką, która umie słuchać i wejść w „buty” drugiej strony. W związkach ceni sobie przede wszystkim porozumienie na płaszczyźnie intelektualnej oraz potrzebę życia na „pewnym” poziomie. Liczą się dla niej wyśrubowane poczucie estetyki, wysoki komfort życia oraz ogłada towarzyska. Oznacza to, że – owszem – jest wymagająca, ale niestrudzenie poszukuje ideału. Jeśli partner Wagi spełni jej kryteria, może się spodziewać lojalności oraz romantycznych gestów: drobnych upominków i uroczych niespodzianek. Do swojego związku Waga wnosi harmonię, równowagę w braniu i dawaniu i – niezależnie od płci – żeńską energię. Wagi to przedstawicielki zodiaku, które najczęściej wchodzą w związki i najkrócej pozostają singielkami.

Rak: Najbardziej wrażliwy ze wszystkich znaków – potrzebuje dużo miłości i troski, aby czuć się bezpiecznie. Rak za wszelką cenę dąży do tego, by żyć w bliskim związku z kimś, kto rozumie jego emocjonalną naturę, wspiera i jest obok na dobre i na złe. Szuka kogoś, kto zapewni mu stabilność i będzie z nim współtworzyć ciepły dom. Jeśli to otrzyma, Rak jest nie tylko oddany, ale daje z siebie wszystko, aby partner był z nim szczęśliwy. Empatyczny, opiekuńczy i troskliwy – nic dziwnego, że długo nie jest sam. Jedną z ulubionych rozrywek Raka jest przytulanie się na kanapie z ukochaną osobą. Rak jest mistrzem w odczytywaniu nastrojów innych ludzi i dostosowywaniu się do nich. To czyni go wymarzonym kandydatem, jeśli ktoś marzy o stałym związku i domowych pieleszach.

Byk: Z powodu swojej praktycznej natury szuka miłości pełnej zaangażowania i związku, który przyniesie mu stabilność. Byk jest znakiem ziemskim, więc lubi czuć pewny grunt pod nogami – również w sferze uczuciowej. Poza tym planetą, która się opiekuje Bykiem, jest Wenus odpowiadająca za relacje – dlatego dla miłości wiele poświęci i włoży w nią dużo wysiłku. Jest niesamowicie lojalnym znakiem i pragnie, żeby jego relacja była trwała – dlatego singielstwo nie leży w jego naturze. Nie czuje się komfortowo, jeśli nie stworzy bezpiecznej życiowej przystani dla swoich bliskich. Byk jest pożądanym i cennym partnerem – odpowiedzialny, zmysłowy, ceniący dostatek, gościnny, rodzinny, zapobiegliwy. Czego chcieć więcej?

Lew: Rozkwita, jeśli ktoś się w niego wpatruje, podziwia, uwielbia, komplementuje. A najprędzej dostanie to od osoby, która go kocha – dlatego Lew nie często bywa singlem, wręcz uwielbia być w związkach. Na jego korzyść przemawia fakt, że dużo w nich z siebie daje – jest hojny i emocjonalnie, i materialnie. Optymistyczny, entuzjastyczny, towarzyski i charyzmatyczny – naturalnie koncentruje na sobie uwagę, bo jego osobowość jest barwna i atrakcyjna. Poza tym jest namiętny, ma gest i co bardzo ważne – jest oddany ukochanej osobie i gotowy skoczyć za nią w ogień. Lew jest znakiem o jakości stałej i – mimo swojego żywiołowego, chwilami nawet szalonego temperamentu – jest wierny i dąży do tego, by jego relacje trwały jak najdłużej.

Skorpion: Jest intensywny i namiętny, więc nic dziwnego, że lubi związki – tylko w bliskości z drugą osobą może doświadczyć głębi swoich uczuć. Ale Skorpion po pierwsze, jest wymagający, a po drugie – bardzo lęka się odrzucenia, przez co dość często uruchamiają się w nim mechanizmy obronne. Często postrzegany jest jako tajemniczy i skryty, bo rzeczywiście tak jest – potrzebuje czasu, żeby komuś zaufać i się otworzyć. Jeśli Skorpion zostanie zraniony i zdradzony, długo unika zaangażowania – i wtedy jest singlem. Świadomie poszukuje kogoś, kto zaakceptuje jego złożoną naturę – delikatność uczuciową połączoną z wewnętrzną mocą. Skorpion gotowy na związek angażuje się emocjonalnie na tysiąc procent i ma opinię mistrza ars amandi.

Ryby: Są tak bardzo wrażliwe i współczujące, że potrzebują kogoś, kto nie utonie w morzu ich emocji – kogoś, kto zrozumie je na głębokim poziomie. Ryby są kochliwe i pragną bycia w związku, i to koniecznie ze swoją bratnią duszą, ale czasami mogą być zbyt pochłonięte swoim wewnętrznym światem i przez to przez jakiś czas żyją w pojedynkę. Dobrze poczują się z osobą wykazującą się wyrozumiałością, a także inteligencją emocjonalną na wysokim poziomie. Jeśli taki ktoś uszanuje ich delikatność i zaakceptuje, że żyją intuicyjnie i nieco w oderwaniu od rzeczywistości, Ryby okażą mu mnóstwo czułości i wdzięczności. To najbardziej romantyczny znak zodiaku.

Panna: Jeśli ktoś jest tak bardzo spostrzegawczy jak Panna, musi być wybredny. I taka rzeczywiście jest Panna w sferze relacji. Woli być singlem, niż godzić się na byle co. Rozgląda się za partnerem idealnie dopasowanym – chodzi przede wszystkim, żeby dorównał jej intelektem i życiową mądrością. Ktoś taki ma nie tylko stymulować jej umysł, ale także wsłuchiwać się w jej duszę. Dobrze też, żeby umiał ją rozluźnić i zabawić. Obiektywnie na to patrząc, nie jest to łatwe zadanie. W byciu razem Pannie przeszkadzają jej pragmatyzm oraz logika. Kiedy jednak ktoś sprosta jej oczekiwaniom i zdoła ją wypchnąć z jej strefy komfortu, jest wymarzoną partnerką – pomocną, rozumiejącą i okazującą prawdę uczuć. Zrobi wszystko, co w jej mocy, żeby obie strony w tym związku były spełnione.

Baran: Ten pełen ognia, pasji i energii znak często musi być sam, żeby skoncentrować się na swoich celach. Dreszczyk emocji związany z pościgiem i zdobywaniem przedkłada nad motyle w brzuchu pojawiające się podczas zakochania. W relacje wchodzi tak samo błyskawicznie i impulsywnie, jak z nich wychodzi. Nuda go przeraża, więc wciąż goni za czymś nowym i bardziej ekscytującym, dlatego nie bywa w związkach długo. Jeśli jest sam, doskonale sobie radzi, bo w jego naturze tkwią samowystarczalność i indywidualizm. Przy tym wszystkim Baran ma w sobie sporo zalotności i – niezależnie od wieku – młodzieńczego uroku. Jeśli ktoś doceni jego niezależną i odważną osobowość oraz zapewni sporo wolności i różnego rodzaju podniet – Baran się zaangażuje i – jest nadzieja – zostanie na dłużej.

Koziorożec: Jest tak pracowity i ambitny, że często karierę przedkłada nad związki. Koziorożec życie traktuje bardzo poważnie – na nic, również na wejście w relacje, nie decyduje się pochopnie. Żeby zaangażować się w związek, koniecznie musi czuć się bezpiecznie i mieć kontrolę nad sytuacją. Nie w jego stylu są skoki na główkę, a miłość tego jednak wymaga. Koziorożec potrzebuje sporo czasu, aby poznać właściwą osobę, bo zobowiązania traktuje śmiertelnie serio. Kiedy rozważy wszystkie „za” i wyjdzie mu, że relacja dobrze rokuje – zainwestuje w nią tyle energii, ile w życie zawodowe. Sprawi, że związek będzie stabilny, a on okaże się niezawodnym partnerem na całe życie.

Strzelec: Jest tak bardzo wewnętrznie wolny i żądny przygód, że trudno go okiełznać. Strzelec ma poważny problem z ustatkowaniem się – wybiera pogoń za wciąż nowymi ekscytującymi doświadczeniami. Nie chodzi o to, że boi się podejmować ryzyko związane z wejściem w relacje – on po prostu nie ma do tego cierpliwości ani uważności. Ujmie go, jeśli ktoś, kim się zainteresuje, będzie rozmowny, zabawny, obyty w świecie, nietuzinkowy. I wytrwały, żeby poczekać, aż Strzelec prawdziwie się zaangażuje. Trzeba nadążać za jego tempem życia, ale nie ponaglać, żeby się zobowiązał – bo na to ma alergię. Jeśli Strzelec poczuje, że jego wolność osobista jest bezpieczna – jest szansa, że będzie gorąco kochał, a także zostanie przyjacielem na całe życie.

Bliźnięta: Mają trudność z lojalnością i to powoduje, że związki kiepsko im wychodzą. Bywają zdradzieckie i egotyczne, a to nie idzie w parze z byciem blisko. Mimo że świetnie spędza się z nimi czas, bo są towarzyskie i wielowątkowe – nie są poważną opcją na prawdziwy związek. Ich powierzchowność sprawia, że spokojnie mogą tkwić w singielstwie, które jednakże nie jest samotnictwem. Bliźnięta uwielbiają ludzi, ale też kochają swoją wolność – dlatego zobowiązanie się na relację z jedną osobą często przekracza ich siły. Zmienia się to, gdy nadejdzie właściwy czas – kiedy Bliźnięta zdecydują, że związek z daną osobą im się opłaca, postanawiają coś z siebie dać. Jeśli druga strona odwdzięczy się im zaskakiwaniem ich niespodziewanymi doświadczeniami, zostaną na dłużej.

Wodnik: Samotniczy z natury, ekscentryczny i chłodny emocjonalnie – te cechy przeszkadzają Wodnikowi znaleźć głębokie więzi z ludźmi. Nad wszystko inne przedkłada własne towarzystwo, więc bycie singlem przychodzi mu naturalnie. Trudno mu natrafić na kogoś, kto go po prostu zrozumie i podaruje ocean wolności. Jeśli wywrzesz na Wodniku jakąkolwiek presje, pryśnie, gdzie pieprz rośnie. Zmuś go do czegoś, a zyskasz wroga. Z Wodnikiem lepiej nie grać w żadne gry, pod żadnym pozorem nie próbować go zmanipulować, lepiej być otwartym i szczerym, ale niezbyt wylewnym emocjonalnie, bo się przestraszy. Może wydawać się zdystansowany, bo taki w istocie jest. Jeśli ktoś wykaże się anielską cierpliwością, żeby pozwolić Wodnikowi samemu się zbliżyć, zyska stałego przyjaciela i partnera szanującego równość w związku.

Zapisy na sesje astrologiczne:
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze