1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Kreatywne metody nauki języka angielskiego dla medyków – jak połączyć pasję z rozwojem językowym?

Kreatywne metody nauki języka angielskiego dla medyków – jak połączyć pasję z rozwojem językowym?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Nie jest żadną tajemnicą, że od wielu lat pracownicy medyczni emigrują na zachód w celu polepszenia swej sytuacji zawodowej. Oczywistym jest, że wyjazd do pracy za granicę wymaga przynajmniej podstawowej umiejętności porozumiewania się w obcym języku, a ponadto znajomości pojęć medycznych. Przyjmuje się, że międzynarodowym językiem w medycynie jest język angielski – praktycznie wszystkie czołowe czasopisma o tej tematyce są wydawane w tym języku. Znajomość języka angielskiego jest coraz częściej niezbędna medykom również w naszym kraju – szczególnie w dużych skupiskach miejskich zdarza się, że pacjentami są osoby nie znające języka polskiego. W dzisiejszym artykule zostanie przedstawione, w jaki sposób kreatywnie uczyć się języka angielskiego – bez żmudnego studiowania podręczników branżowych dla medyków.

Oglądanie filmów i seriali o tematyce medycznej

Pierwszą niezwykle atrakcyjną metodą nauki medycznego angielskiego jest oglądanie filmów i seriali o tej tematyce. Obecnie serwisy streamingowe, takie jak Netflix, czy też HBO MAX umożliwiają wybór wersji językowej – można oglądać ulubiony materiał w wersji polskiej, angielskiej oraz korzystać z dobrodziejstwa znacznego ułatwienia, jakim są napisy. Istnieje więc możliwość wyboru anglojęzycznej wersji językowej z angielskimi napisami – w ten sposób zarówno można się osłuchać w dialogach prowadzonych przez bohaterów, jak i korzystać z napisów, jakby jakaś treść nie została należycie zrozumiana. Bez problemu można również cofać dany materiał, a tym samym wracać do najciekawszych momentów i kwestii. Warto w tym miejscu polecić parę ciekawych propozycji, wierząc jednocześnie, iż każdy medyk w Polsce je zna. Będzie bolało, Dr House, New Amsterdam, czy też Chirurdzy lub The Good Doctor to jedynie niektóre z godnych polecenia propozycji dla fanów medycyny.

Czytanie artykułów i blogów medycznych

Drugim – przez wielu od dawien dawna stosowanym sposobem na naukę angielskiego – jest czytanie artykułów i blogów o tematyce medycznej. W ten sposób na spokojnie, mając do dyspozycji słownik, można poznać specjalistyczne słownictwo, które w przeciwnym razie musiałoby zostać po prostu wkute. Warto jednak zauważyć, iż nie można postawić znaku równości pomiędzy artykułami naukowymi a blogami. Te pierwsze słyną z uniwersyteckiego, doniosłego słownictwa i składni. Lepiej na początek oswoić się z mniej formalnymi materiałami, a w miarę poznawania nowych zwrotów i sformułowań, przejść poziom wyżej. Warto pokusić się również o przygotowanie artykułu w języku angielskim – w ten sposób można wykorzystać znajomość pisanego języka angielskiego w praktyce oraz podzielić się swoją wiedzą z zakresu medycyny!

Słuchanie podcastów medycznych

W dzisiejszych czasach mało kto nie wie, czym są podcasty. W Internecie dostępnych jest setki, jeżeli nie tysiące audycji o tematyce medycznej. Jak wiadomo, znajomość zasad gramatyki i słownictwa na nic się zda, jeżeli brak będzie umiejętności konwersacji. Stąd warto słuchać podcastów i filmików na YouTube, aby się osłuchać z dialogami na tematy medyczne.

Wykorzystanie aplikacji i gier o tematyce medycznej

Podobnie jak w przypadku podcastów, w dzisiejszych czasach rzadko można spotkać osobę nie dysponującą telefonem ze stałym dostępem do Internetu. Warto poświęcić nieco czasu i znaleźć jedną z setek aplikacji lub gier o tematyce medycznej. W ten sposób można uczyć się niemal zawsze i wszędzie – czy to w drodze do pracy, czy też na dyżurze w szpitalu. Wybór jest niezwykle szeroki i zagwarantować można, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Podsumowanie

Nauka medycznego języka angielskiego nie musi odbywać się w tradycyjny, niemal szkolny sposób. Nie trzeba żmudnie pokonywać kolejne rozdziały podręcznika i męczyć się z przewidywalnymi ćwiczeniami. Można uczyć się przyjemnie i ciekawie – z wykorzystaniem filmów, seriali, podcastów oraz aplikacji na telefon. Co oczywiste, taki sposób uczenia się wymaga co prawda trochę więcej czasu. Dlatego też tych, których chcą jak najszybciej nauczyć się angielskiego medycznego, serdecznie zachęcić należy do odwiedzenia BUKI School. To jest szkołą online, posiadającą w swojej ofercie dedykowane dla pracowników służby zdrowia kursy językowe. Z drobną pomocą wykwalifikowanych nauczycieli, wdrażając jednocześnie wymienione w artykule pozaszkolne metody uczenia się, z pewnością znajomość nawet najbardziej skomplikowanych zwrotów i sformułowań oraz wdrażania ich w praktyce zostanie nabyta w mgnieniu oka!

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze