1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Naturalna i bezpieczna alternatywa dla retinolu. Znajdziesz ją w innowacyjnym serum marki Caudalie

materiały prasowe
materiały prasowe
Produkty pielęgnacyjne z retinolem stały się absolutnym hitem ostatnich lat. Niestety część kobiet, które miały okazję przetestować ten składnik, szybko przekonały się również o jego wadach. Retinol pobudza procesy regeneracyjne, ale przy tym potrafi podrażniać i jest fotouczulający. Osoby ze skórą wrażliwą, kobiety w ciąży czy karmiące powinny sięgnąć po bezpieczniejsze rozwiązania. Z pomocą i skuteczną, naturalną alternatywą przychodzi francuska marka Caudalie. Kompleks, który zawarła w Serum Liftingująco-Ujędrniającym Resveratrol-Lift jest 3-krotnie bardziej skuteczny od retinolu w kontekście liftingu i ujędrnienia bez jego skutków ubocznych.

W poszukiwaniu najlepszych na rynku propozycji anti-aging, staramy się szukać formuł o silnie skoncentrowanej recepturze, a jednocześnie bezpiecznych. Wiele kobiet, których kontakt z retinolem wywołał zbyt mocną reakcję skórną, decyduje się na podstawową pielęgnację, czyli nawilżanie skóry. Należy jednak pamiętać, że po 30 roku życia, kiedy możemy zacząć zauważać pierwsze oznaki starzenia się skóry, kosmetyki wyłącznie nawilżające, nie zahamują pogłębiania się zmarszczek. Warto więc sięgać po kosmetyki czy suplementy, które wpłyną na ujędrnienie naszej skóry i zadbają o stymulację naturalnego kolagenu. Nad takim preparatem pracowała przez ostatnie lata marka Caudalie, tworząc linię Resveratrol-Lift, nr 1 wśród produktów przeciwstarzeniowych we Francji1. Udało się uzyskać formułę, która stymuluje produkcję 3 najważniejszych typów kolagenu w skórze. Dodatkowo badania wykazały, że regularne stosowanie produktu pozwoliło na 5-krotne zwiększenie naturalnej produkcji kolagenu2 oraz 2-krotne w przypadku produkcji kwasu hialuronowego.3

grafika

Połączenie winorośli z technologią

Caudalie jako pierwsza marka kosmetyczna wyizolowała i ustabilizowała silny naturalny antyoksydant, resweratrol. Ten pochodzący z winorośli składnik uwzględniła w opatentowanym kompleksie4 składającym się także z naturalnego kwasu hialuronowego i wegańskiego stymulatora kolagenu, tworząc tym samym silnie przeciwstarzeniowy naturalny koktajl. Marka nie spoczęła na laurach, w 2023 r. wdrożyła kolejną przełomową innowację, od nowa tworząc swoją kultową linię poprzez dodanie do niej Wegańskiego Kolagenu 15. Otworzyło to nową drogę walki ze starzeniem się skóry – skuteczną, wegańską i zrównoważoną. Skuteczność ekskluzywnej formuły zawartej w Serum Liftingująco-Ujędrniającym potwierdza aż 98% kobiet, które zauważyło ujędrniający efekt liftingu.6

Wegańska rewolucja

Wegański Kolagen 1 reprezentuje kolejny etap w ewolucji pielęgnacji skóry. Alternatywa roślinna dla konwencjonalnego kolagenu pochodzenia zwierzęcego przyczynia się do zwiększenia elastyczności i jędrności skóry poprzez pobudzenie syntezy włókien kolagenu. Ze względu na wysoką biodostępność, jest łatwo absorbowany i przenika przez warstwę rogową naskórka, a to przekłada się na szybko widoczne rezultaty. Co istotne, brak alergenów oraz wysoka tolerancja skórna pozwala na minimalizację ryzyka reakcji niepożądanych – jest to formuła odpowiednia dla cer nawet tych najwrażliwszych.

materiały partnera materiały partnera

Troska o planetę

Linia Resveratrol-Lift od Caudalie to kompleksowa seria przeciwstarzeniowa, w której oprócz Serum Liftingująco-Ujędrniającego, odnajdziemy Krem Kaszmir Liftingujący na dzień, Krem Tisane de Nuit na noc oraz Krem Liftingujący Okolice Oczu. Marka, oprócz dbałości o skuteczność i bezpieczeństwo formuł, dba także o zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Opakowania produkuje z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu7, a słoiczki kremów na dzień i na noc można ponownie uzupełnić refillami dostępnymi oddzielnie w sprzedaży.

Resveratrol-Lift od Caudalie to nie tylko rewolucja w pielęgnacji skóry, lecz także wyraz zobowiązania do jakości, innowacji i troski o naszą planetę. Więcej na temat linii Resveratrol-Lift przeczytacie na caudalie.com.

materiały partnera materiały partnera

______

Źródła w leadzie:

- Fragment Wegańskiego Kolagenu typu I + Patent Uniwersytetu Harvarda nr 4167935 we współpracy z Caudalie
- Badanie połączenia składników ex-vivo obejmujące grubość włókien kolagenu przy stężeniu serum.

_____

1 GERSDATA - SOG EARLY - kategoria pielęgnacji skóry twarzy - segment przeciwstarzeniowy - w oparciu o sprzedaż w kanale dystrybucji aptecznej - we Francji - na podstawie MAT z września 2023.

2 Test in vitro na składnikach

3 Test in vitro na składnikach

4 Patent Harvard University N°4167935 x Caudalie

5 Fragment Wegańskiego Kolagenu typu I + Patent Uniwersytetu Harvarda nr 4167935 we współpracy z Caudalie

6 Badanie kliniczne, % ocen pozytywnych, 42 ochotniczki, 56 dni.

7 Oprócz pompek i zakrętek z różnych surowców możliwych do recyklingu tylko w Butikach SPA Caudalie, dzięki współpracy z Terracycle

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze