1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Piąty Kongres Medycyny Integralnej „Ja i świat w pełni zdrowia”. Tematem tegorocznej edycji szeroko definiowane zdrowie i równowaga psychofizyczna

(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
To już piąta edycja Kongresu Medycyny Integralnej, w tym roku pod hasłem „Ja i świat w pełni zdrowia”. Organizatorzy stawiają pytania m.in. o to, jak skutecznie i naprawdę kompleksowo budować swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, jak odnaleźć się w gąszczu informacji i mądrze dbać o siebie oraz jak zachować balans, działając na rzecz klimatu, wspólnoty i własnego zdrowia. Zaproszeni do współtworzenia spotkania eksperci i ekspertki wyposażą gości w solidną porcję teorii oraz garść narzędzi praktycznych, które zaowocować mają umiejętnością mądrego, kompleksowego troszczenia się o siebie i swoje otoczenie.
Tegoroczne wydarzenie organizowane przez Fundację Małgosi Braunek „Bądź” we współpracy z Fundacją Legii odbędzie się już 9 marca w strefie Premium stadionu przy Ulicy Łazienkowskiej 3. Partnerem merytorycznym ogłoszono specjalizujący się w profilaktyce przeciążenia i wypalenia stresem oraz w leczeniu chorób stresopochodnych Instytut Psychoimmunologii IPSI.

Głównym celem Kongresu jest promowanie integralnego podejścia do zdrowia, w którym trzy podstawowe aspekty funkcjonowania człowieka: ciało, duch i umysł są ze sobą nierozerwalnie związane i wzajemnie na siebie wpływają. Tylko tak osadzona medycyna jest skuteczna, bo organizm człowieka jest jednością.

(Fot. Materiały prasowe) (Fot. Materiały prasowe)

- Jak w obliczu postępujących kryzysów, również tych na poziomie społecznym, i konsekwencji wpływu człowieka na ekosystem i klimat mądrze dbać o swoje zdrowie? Jak skutecznie budować własną odporność i dobrostan w tych niepewnych czasach? To właśnie kwestie, którymi będziemy się zajmować podczas 5. Kongresu Medycyny Integralnej, mówi Orina Krajewska, prezeska Fundacji „Bądź”. - Sukces ubiegłorocznej edycji, poświęconej zdrowiu psychicznemu, całkiem zapełniona 500-osobowa sala wykładowa i pełne sale warsztatowe dowodzą, że jest w nas wielka potrzeba zmian, poznawania rzetelnej, pogłębionej i włączającej wiele nowych spojrzeń, perspektywy myślenia o zdrowiu i dobrostanie - dodaje.

Ekopsychologia - kluczowy wątek Kongresu

Szukanie odpowiedzi na trudne pytania wymaga łączenia wielu obszarów nauki. Takie interdyscyplinarne podejście prezentuje m.in. zajmująca w kongresowej agendzie bardzo istotne miejsce ekopsychologia – nauka, która zyskuje coraz większą popularność. To jedna z najnowszych dziedzin psychologii. Opiera się ona na założeniu, że zdrowie psychiczne i fizyczne, a nawet szczęście człowieka, są nierozłącznie związane z relacją wobec innych, świata naturalnego i przyrody.

Wśród prelegentów znajdą się wybitni eksperci z Polski i ze świata, m.in. Matthew Henson z Ecopsychologists UK oraz dr Julia E. Wahl i Joanna Flis, którzy w konkretach omówią znaczenie ekopsychologii dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Ponadto, prof. dr med. Christoph Nikendei z Niemiec przedstawi wyniki badań nad skutkami kryzysu klimatycznego na zdrowie, a amerykański psychoterapeuta somatyczny Dave Berger pochyli się nad tematem traumy. Kongres poprowadzi zaś Agnieszka Cegielska, dziennikarka i autorka książek o naturalnym stylu życia.

(Fot. Materiały prasowe) (Fot. Materiały prasowe)

W programie uwzględniono także symultanicznie odbywające się warsztaty dla dorosłych i dzieci, które będą okazją do poznania konkretnych metod i narzędzi pracy z ciałem i emocjami, panel dyskusyjny i sala wystawiennicza. Z uwagi na misję Fundacji „Bądź” na 9 marca zaplanowano również 4 specjalne warsztaty tematycznie przeznaczone dla osób w trakcie leczenia onkologicznego oraz ich bliskich, którzy szukają sprawdzonej wiedzy i wsparcia.

Kongres zainteresuje wszystkie osoby poszukujące rzetelnych informacji z zakresu nowoczesnej profilaktyki oraz tych zainteresowanych holistycznym stylem życia. - Jako fundacja prowadzimy wszechstronną działalność pomocową, wspierając, edukując i rozwiązując problemy, jakie wydawały się nie do rozwiązania. Wierzymy w to, że tematy poruszane podczas tegorocznego Kongresu są spójne z naszymi działaniami i tym samym pomogą budować zdrowe oraz zintegrowane społeczeństwo świadomych ludzi, mówi Anna Mioduska, Prezeska Fundacji Legii, współorganizatora Kongresu.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Po bilety uprawniające do udziału w wydarzeniu odsyłamy na stronę bilety.legia.com. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację Kongresu oraz na cele statutowe obydwu Fundacji. Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz rejestracji można znaleźć na stronie www.fundacjabadz.pl.

A tak było podczas zeszłorocznego Kongresu:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze